Kahramanmaraş Valiliği, Meteoroloji verilerine dayanarak 2 günlük sürekli yağışın devam edeceğini belirterek, vatandaşları dikkatli olmaları konusunda uyardı. Şehir genelinde son 24 saatte yaşanan yoğun yağışlar nedeniyle oluşan risklere karşı tedbirler alınırken, Kahramanmaraş, Türkiye genelinde son 24 saat içerisinde en fazla yağış alan il olarak kayıtlara geçti.

Çağlayancerit İlçesi özellikle, yıllık yağış ortalamasının üzerinde yağış aldı. Valilik tarafından yapılan açıklamada, 24 saat içinde metrekareye düşen yağış miktarının normallerin üzerinde olduğuna dikkat çekilirken, Büyükşehir Belediyesi ve AFAD gibi kurumların tüm imkanlarının seferber edildiği ifade edildi.

Valilik tarafından yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Kahramanmaraş'ta uzun yıllar Aralık ayı toplam yağış ortalaması metrekareye 130.6 kg iken Çağlayancerit İlçemize 24 saatte metrekareye 143.9 kg yağış düştü. Yine son 24 saatte Türkiye genelinde en çok yağış Çağlayancerit İlçemizde meydana geldi. Kahramanmaraş genelinde şiddetli yağış sonrası Büyükşehir Belediyemiz ve AFAD başta olmak üzere ilgili kurum ve kuruluşlarımız tarafından tüm imkânlar seferber edilmiştir. İlimiz genelinde yağışların akşam saatlerine kadar devam etmesi beklenmektedir. Vatandaşlarımızın dikkatli ve tedbirli olmalarını önemle istirham ediyorum.”