Kahramanmaraş'ın Onikişubat İlçesinde Alparslan Türkeş Bulvarı üzerinde uzun bir süredir devam eden çalışmalar bölge esnafını zor durumda bırakıyor.

İşçiler günlerdir burada mesai yapıyor. Ortalık moloz yığını ve çukur dolu. Vatandaş, delik deşik kaldırımda yürümekte zorlanıyor. Belediye otobüslerinin güzergahı olan bu ana arterde trafik de aksıyor. Kahramanmaraşlılar, bu çalışmaların her seçim öncesinde yapıldığını söylüyor.

Bitmek bilmeyen çalışmalar, bölgede esnafı mağdur etmeye devam ediyor. Bölgede faaliyet gösteren esnaf, trafiğin de yoğun olduğu bölgede toz bulutları arasında kaldıklarını belirterek, çalışmanın bir an önce tamamlanmasını istiyorlar.

Dünyanın en saçma binasından geriye hiçbir şey kalmadı Dünyanın en saçma binasından geriye hiçbir şey kalmadı

"ALLAH RIZASI İÇİN KENDİNİZE DUA ETTİRİN, BEDDUA ETTİRMEYİN"

Esnaf Yılmaz Terliksiz, "Belediyemizin yapmış olduğu hizmetlerden memnunuz. Ama diyorum burayı yaparken bize söyledikleri şuydu, "3 gün içerisinde burayı yapıp bitireceğiz" Yaklaşık olarak bugün 22. gün. Görüyorsunuz, bitmiş mi? Her şeyi geçtim. Yani bir proje yapılırken, çizilirken ben merak ediyorum. Bu şekilde mi çizilir. Peki, bu iş yapılırken ihaleye verilirken bir teslim süresi yok mu? Şimdi bahsettikleri yer yürüyüş yolu. Bir diyorlar elektrik çekilecek, bir diyorlar demir döşenecek, bir diyorlar beton dökülecek. Ya kardeşim biz burada esnafız. Zaten 'üç günde yapacağız' dedikleri projeyi 15 günde bitiremedikleri gibi yarım bıraktılar. Yani hizmetlerden memnunuz da hizmetler bu şekilde mi olması gerekiyor. Yani kaldırımın hali ortada. Ya yapıyorsanız bir hizmet vereceksiniz; Allah rızası için kendinize dua ettirin, beddua ettirmeyin. Şimdi burayı bıraktılar diğer tarafa gittiler. Bura bitmeden oraya gidilir mi? Daha doğrusu Kahramanmaraş'ta belirli bir esnaflar var. bizim Maraş'ta belirli zengin insanlar var. O zenginlerden bir tanesinin önüne gelince çalışma hızlanıyor, orada bitiriliyor. Ama normal vatandaşın önüne gelince bırakıp gidiliyor. Biz bundan şikayetçiyiz. Yetkililer sesimizi duysun. Eğer bu şekilde devam edildiği sürece çalışmalarda güzellik süsü verilip yarım bırakılacaksa hiç yapmasınlar. Biz bu şekilde hizmet istemiyoruz. Ben Ak Parti'liyim Reisçiyim onu söyleyeyim. Ama biz belediye olarak böyle yönetileceksek hiç yapmasınlar. 'Vallahi yani kitabını yazmış diyorlardı. Kitap yazmayla uygulama çok farklıymış.' Kendine sahip çıkın da görmüştür belki ama yaklaşık olarak 1 buçuk yılı kaldı. böyle olursa AK Parti Kahramanmaraş'a çok büyük tepki aldı ve almaya devam ediyor. Benim AK Partili olarak ricam Eğer kazanmak istiyorlarsa bu şekilde çalışma yapmasınlar tek söyleyeceğim" diye konuştu.

"KIRIYORLAR YIKIYORLAR AMA..."

Bir diğer esnaf Cem Mankır da "Bu yol çalışmasıyla ilgili şu an çok mağdur bir durumdayız. Yaklaşık 1 haftadır bir işlem yapılmıyor. Kırıyorlar, yıkıyorlar ve gidiyorlar. Ardından bir parça yapıyorlar. Daha sonra yok. Yetkililere ne zaman yapacağız diyoruz. Tarih veriyorlar ama sürekli erteliyorlar. " dedi.

ÇALIŞMA HIZI DÜŞTÜ

Başka bir esnaf Mehmet Can ise "Burada çalışmalar başladı. Ama ilk zamanlar hızlı ilerliyordu ama son günlerde az çalışıyorlar. Burada 2 kişi çalışıyor. Son 3 gündür kimse çalışmıyor. İnşallah en kısa sürede biter ama ne zaman biter bilemiyoruz. Bununla birlikte dükkanlarımızın içi toz oluyor." ifadelerini kullandı.

Çevre sakinleri de bu durumdan şikayetçi olduğunu vurgulayarak tepkilerini dile getirdi.