Meteoroloji Kahramanmaraş için 26 Ocak 2022 Çarşamba günü hava tahmin raporunu yayınladı. Buna göre, kent genelinde gün içerisinde kar yağışı aralıklarla devam ediyor. Peki, kar yağışı ne zaman kenti terk edecek?

Ülkemizin birçok şehrini etkisi altına alan yoğun kar yağışı Kahramanmaraş'ta da yüzünü göstermeye devam ediyor.

Kahramanmaraş haftanın üçüncü iş gününe yine dondurucu bir soğukla uyandı. 

Sabah saatlerinde 1 dereceye kadar düşen termometreler, gün içerisinde ise en yüksek 3 dereceyi gösteriyor.

Gün boyu yer yer kar yağışının da etkisini göstermesiyle hava sıcaklığı akşam saatlerinden itibaren 0 derecenin altına iniyor. Kar yağışı gece saatlerinden itibaren Kahramanmaraş'ı terk ederken, yarın gün içerisinde yine hafif kar geçişleri görülecek.

KAR YAĞIŞI YAVAŞ YAVAŞ ETKİSİNİ KAYBEDİYOR

Meteoroloji 6.Bölge Müdürlüğü'nün 5 günlük hava tahmin raporlarına göre; Kahramanmaraş'ta etkili olan kar yağışı şehri yavaş yavaş terk ediyor.

Yarın için (PERŞEMBE) yapılan tahminlere göre, Kahramanmaraş'ta yer yer kar yağışı yüzünü gösterirken, hava sıcaklığı ise en düşük eksi 1, en yüksek ise 3 derece olarak ölçülecek.

CUMA günü itibariyle kar şehri terk ederken, çok bulutlu gökyüzü ile birlikte termometreler de gün içerisinde 3 dereceye kaşar yükseliyor.

CUMARTESİ günü için yine çok bulutlu bir hava beklenirken sıcaklık ise sabah saatlerinde eksi 4 derece, gün içerisinde en yüksek 2 derece olacak.

Gözden kaçırmayın

Kahramanmaraş'ta bir su borusu daha patladı! Arıza diye gittiler ortalığı rezil ettiler Kahramanmaraş'ta bir su borusu daha patladı! Arıza diye gittiler ortalığı rezil ettiler

PAZAR günü için de aynı uyarısı yapana meteoroloji, sabah saatlerinden itibaren eksi 2 derecelik bir sıcaklık ölçülen Kahramanmaraş genelinde gün boyu yer yer karla karışık sağanak yağışın yüzünü göstereceğini bildirdi. Hafta sonunun son gününde Kahramanmaraş'ta termometreler gün içerisinde 2 derece olması öngörülüyor.

26-Ocak-Kahramanmaras-hava-durumu

METEOROLOJİK GÖRÜNÜM
Bölge geneli parçalı ve çok bulutlu, kıyı kesimlerin yağmurlu, iç kesimlerin yağmur ve karla karışık yağmurlu, yüksek kesimlerin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; kıyılarda kuvvetli, iç kesimlerde yoğun kar şeklinde olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Mevsim normallerinin altında seyretmeye devam edeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Kuzeyli ve doğulu yönlerden hafif, yer yer orta kuvvette esmesi tahmin ediliyor. Akşam saatlerinden sonra Anamur ile Silifke arasında ve iç kesimlerde kuzeybatıdan kuvvetli rüzgar, yer yer fırtına şeklinde esmesi beklenmektedir.

UYARILAR
28.01.2022 sabah saatlerine kadar tarımsal faaliyetlerin devam ettiği Doğu Akdeniz Bölgesinde gece ve sabah saatlerinde kıyılarda hafif, iç kesimlerinde orta kuvvette, yükseklerinde kuvvetli zirai don olayı beklendiğinden çiftçilerimizin ve ilgililerin dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

Denizlerimizde Fırtına; Doğu Akdeniz’in batısında akşam saatlerinden itibaren (Anamur ile Silifke arası) kuzeybatı yönlerden 6 ila 8 kuvvetinde (50-75km/sa) fırtına şeklinde eseceği tahmin edilmektedir. Fırtınanın perşembe günü akşam saatlerinden sonra etkisini kaybetmesi beklenmektedir.