Son dakika haberi Kahramanmaraş'ta yaşanan bir cinsel istismar vakası oldu. Akdeniz Gazeteciler Cemiyeti Başkanı S.E.K., 19 yaşındaki M.K.'ya cinsel saldırıda bulunduğu iddiasıyla gözaltına alınan sonra bırakıldığı belirtilerek, ek gözaltı kararı verilerek şahsın hala firarda olduğu belirtildi.

Edinilen bilgiye göre; İğrenç olay, Salı akşamı Kahramanmaraş'ın Dulkadiroğlu İlçesi'ne bağlı Yenişehir Mahallesi'nde yaşandı. 19 yaşındaki M.K. Akdeniz Gazeteciler Cemiyeti Başkanı S.E.K.'nın telefon ile çağırması üzerine ofisine gittiği, burada Cemiyet başkanı S.E.K'nin M.K.'yi dans'a davet ettiği, M.K., S.E.K.'yı yakını olarak gördüğü için dans davetini kabul ettiği, Genç kızın yanağına dokunan S.E.K, M.K.'yı zorla dudağından öptüğü. M.K ile birliktelik yaşamak isteyen S.E.K., M.K. arasında uzun süre bir arbede yaşandığı, bu arbedede yüzünü tırnakladığı ifadesinde yer alırken,

M.K'nın Cemiyet Başkanı S.E.K ile yaşadığı arbede sonucunda ve bağırması üzerine ofisin kapısının çalınması ve açılması ile ofisten zorla kaçarak, sokaktaki bir kafeye saklandı. İhbar üzerine bölgeye giden polis ekiplerine durumu anlatıp S.E.K. hakkında şikayetçi olduğunu bildirdi.

19 yaşındaki M.K., Akdeniz Gazeteciler Cemiyeti Başkanı S.E.K.’yle ilgili verdiği emniyetteki ifadesinde şunları söylediği öğrenildi:

"Ben de kendisine tekme atarak uzaklaştırmaya çalıştım, 'Bana karşılık ver yoksa sabaha kadar burada bekleriz' dedi. Ben de bana yaklaştığı zaman yüzünü tırmaladım. Ben direnirken çığlık attım ve 'Yardım edin' diyerek yardım istedim. 'Bana karşılık vermezsen seni burada öldürürüm, bu olayı ailene de söylersen aileni de öldürürüm. Bana bir şey olmaz sen hayatından olursun' dedi. Beni yerden kaldırarak koltuğa doğru fırlattı. Beni yere attı, kafamı yere birkaç sefer vurdu, boğazımdan tutarak beni boğmaya çalıştı, benim bağırmamam için eliyle ağzımı kapattı. Bu esnada bana 'Geri zekalı ne yapıyorsun, seni öldüreceğim' dedi, diğer eliyle benim iç çamaşırımı dizime kadar indirdi ve benimle cinsel ilişkiye girmeye çalıştı. Ben direnirken tekme attım ve üzerimden kalkmasını sağladım."

M.K, daha sonra birinin kapıyı çaldığını, S.E.K'nin kapıyı açıp bu durumu fırsat bildiğini ve olay yerinden uzaklaştığını söyledi. SEK de polis tarafından gözaltına alındığı, ancak gece geç vakitte bırakıldığı belirtildi.

Gündüz vakti tacizci Cemişyet Başkanı hakkında tekrar ek gözaltı kararı verilen Cemiyet Başkanı S.E.K'nun hala firarda olduğu öğrenildi.

Bu arada, S.E.K.'nın daha önceden de taciz suçundan sabıkasının olduğu öğrenildi. Polis ekipleri tarafından gözaltına alınan S.E.K.'nın yakalanması için güvenlik güçlerinin yakalanması için çalışmaları sıklaştırak devam ettiği ifade edildi.

Kahramanmaraş kamuoyu bu konu ile ilgili soruşturmanın ne şekilde sonuçlanacağını merak ediyor.