Kahramanmaraş'ta faaliyet göstermekte olan 250 kişinin çalıştığı fabrikada 24 kişi haksız yere işten çıkarıldı. İşten çıkarılan işçilerin haklarının talebi için fabrika önünde greve başladılar.

Kanal Maraş olarak biz de grev yapan işçilerin yanına giderek açıklamalarını kamuoyuna duyurduk.

İşten çıkarılan işçilerden birisi olan Hacı Mehmet Çağlar işten çıkarılmalarını şu şekilde anlattı: "Ayın 15'inde bizim maaşımız yattı. 16'sında biz maaşlarımızı beğenmediğimizi işletme müdürümüze izah ettik. İşletme müdürümüz sayın ustalarım şimdi gidin benim de hiçbir malumatım yok, öğlen yemek istirahatinde toplanıp konuşacağız. Bir hal, çaresine bakacağız dendi. Bu söz üzerine herkes işlerine dağıldı, işlerini yapmaya başladı. Öğlen yemeği molasından sonra saat 1'de hiçbir idari personelden bize açıklama gelmedi. Biz de buna istinaden müdürümüzün vermiş olduğu sözü toplantı kabul ederekten tekrar toplandık ve gittik. Hiçbir cevap alamadık. Biz de dedik ki siz müdür olaraktan bunu çözemiyorsanız, bize işverenimiz gelsin. İşverenimizden randevu talep ettiğimiz halde kabul edilmedi. Biz gidelim dedik, o da kabul edilmedi. O gün akşam 6'ya kadar biz burada üzerimizi de değiştirmeden, iş de yapmadan dönüş bekledik. 6'da servise bindik gittik. Gece saat 12'de darbe operasyonu yapılır gibi 24 kişinin çıkışı verildi. Neden bu 24 kişi? 250 kişi varken neden seçildi?"

Kanal Maraş olarak işten çıkarılan işçiler hakkında fabrikadan açıklama talep ettik ancak talebimiz karşılıksız kaldı. Fabrika hiçbir açıklamada bulunmadı.