Bekir Pakdemirli’den Tarım ve Orman Bakanlığı görevini devralan Vahit Kirişçi çok konuşulacak bir hamlede bulunduğu iddia edildi. Kirişçi'nin paylaştığı tweet eski bakanın yüzünü kızartacağa benziyor.

Geçtiğimiz gün Resmi Gazete’de duyurulan kararla Tarım ve Orman Bakanlığı’ndan Bekir Pakdemirli alınarak yerine Vahit Kirişçi getirildi. Bekir Pakdemirli’nin görevden alınmasına AK Parti içinde de sevinçle karşılayanlar oldu.

AK Parti’nin eski Gaziantep Milletvekili gazeteci Şamil Tayyar, Bekir Pakdemirli’nin görevden ayrılmasından sonra eteğindeki taşları dökerek “Bekir Pakdemirli’nin kibrinden kurtulmasını Rabbimden niyaz ederim” İfadelerini kullanmıştı.

ŞAMİL TAYYAR’IN OLAY PAYLAŞIMINI O DA YAYINLADI
Tayyar’ın bu tweeti sosyal medyada olay olurken yeni Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi’nin de bu çok konuşulan tweeti kendi sayfasında paylaştığı görüldü.
Şamil Tayyar’ın “Tarım ve Orman Bakanlığına atanan Prof.Dr. Vahit Kirişçi hocamızı kutlarız. Allah yolunu açık etsin. Bekir Pakdemirli’nin ise kibrinden kurtulmasını Rabbimden niyaz ederim. Her görevin bir sonu var. Aslolan milletin vicdanında yer almak, Allah’ın rızasını kazanmaktır.” İfadelerini içeren bu tweetini Vahit Kirişçi’nin retweetlediğini yani kendisinin de alıntılayarak paylaştığını Ankara Kuşu isimli sosyal medya sayfası iddia etti.

tayyar-2

İYİ Partili Koray Aydın: Kahramanmaraş'ta çığ gibi büyüyoruz İYİ Partili Koray Aydın: Kahramanmaraş'ta çığ gibi büyüyoruz

Ankara Kuşu AK Parti'de ortalığı karıştıracak bu durumu "Yeni Bakan Vahit Kirişci, Şamil Tayyar’ın Bekir Pakdemirli’ye ayar verdiği tweeti RT yapmış" sözleriyle takipçilerine duyurdu.

Yeni Tarım Bakanı Vahit Kirişçi bu paylaşımının ardından sosyal medya hesabını korumaya aldı.

vahit