Kahramanmaraşlı vatandaşlar Kahraman şehitleri anmak için yürüyüş gerçekleştirdi.

Yürüyüşte Türk Bayrakları açıldı, "Mustafa Kemal’in askerleriyiz, "Ne mutlu Türk'üm diyene", "Şehitler ölmez, vatan bölünmez" sloganları eşliğinde devam etti.

Yürüyüş Valiliğin önünde başladı ve 15 Temmuz Şehitler meydanında son buldu.

Basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi, “Yurdu yaşatmak için can veren Kahraman şehitlerimizi anmak için gerçekleştirdiğimiz yürüyüşe katılımlarınızdan ötürü hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim.

Türk milleti tarih boyunca kanıyla sulamadığı hiç bir toprak parçasına vatan dememiştir. Vatan dediği bir karış toprak parçasını ise kanının son damlasına kadar savaşmadan düşmana teslim etmemiştir. Bundan sonra da böyle olacağından, vatanımızın değil bir karış toprağının bir çakıl taşının dahi bizden arınmasına müsaade etmeyeceğimizden kimsenin şüphesi olmasın.

 Şehitlik bizim inancımızda ve kültürümüzde ulaşılabilecek en yüce makamdır. Türk, şehadet şerbeti içmeye davul zurnayla giden bir milletin ismidir. Ancak bu demek değildir ki, okyanus ötesinden güdümleden üç beş çakalın kınalı kuzularımızı şehit etmesinden mutluluk duyacağız. Bu demek değildir ki, analarının-babalarının bakmaya kıyamadığı yavrularını kara toprağın bağrına hiç bir şey olmamış gibi kayıtsızca koyacağız. 

Biz şehadet şerbeti içmeye davul zurnayla gideriz ancak aynı zamanda intikam isteriz. Yavrularımızı kara toprağa gönderen canileri cehennemin en derin çukuruna göndermeden rahat edemeyiz, huzur bulamayız. Devletimizden beklentimiz, tek bir Mehmetçiğin tırnağına taş değmesine müsaade edilmemesidir. Gerek dağda gerekse de başkentin göbeğinde eli kanlı katillerin gezmesine engel olunmasıdır. PKK, Fetö, Daeş, mafya, çete kim varsa başlarının bir an evvel ve en şedit şekilde ezilmesidir.

Kıymetli hemşerilerim, söylenecek söz çoktur ancak kahraman şehitlerimizin aziz hatıraları önünde saygıyla eğilirken sözlerimi daha fazla uzatmak istemiyorum.

Bu vesileyle ezelden beridir bizler için can veren tüm şehitlerimize saygı ve şükranlarımı sunuyorum.

Ayrıca vefatının sene-i devriyesinde ülkücü şehit Sinan Ateşi de rahmetle yad ediyorum” ifadeleri kullanıldı.