Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesince hizmete sunulan Yedikuyular Kayak Merkezi, Tekne Turları, Yapay Plaj'ın ardından Kapıçam Tabiat Parkı'nda, 70 bin metrekarelik alana ekstrem spor tesisleri kuruldu. Bu tesisin resmi açılışı gün sayıyor.

Konuyla ile ilgili gazetecilere açıklamalarda bulunan oyun grupları sorumlusu Şahin Ramazanoğulları, Kahramanmaraş’a böyle bir tesis kazandırdıklar için çok mutlu olduğunu ve kente Türkiye’de hiç olmayan 2 tane spor çeşidi getirdiklerini ifade ederek, "Avrupa’da ekstrem spor yapan büyük global tesisler arasında en çeşitli parkur bizimkisi. 13 farklı ekstrem spor dalımız var. Türkiye’de olmayan 315 metre uzunluğunda slalom zor bir parkur kurduk. Sizlerle birlikte burada deneme fırsatı bulduk ve çok eğlenceli zamanlar geçirdik” şeklinde konuştu.

"BU TESİSİ SADCE KAHRAMANMARAŞ'A DEĞİL, TÜRKİYE'YE KAZANDIRMIŞ OLDUK"
Kapıçam Extrem Parka dev bir AVM yapılacağı öğrenilirken Oyun grupları sorumlusu Şahin Ramazanoğulları şu şekilde: “Buraya sadece Kahramanmaraş halkı değil çevre illerimiz de Gaziantep, Adana, Osmaniye gibi birçok ilden gelen ve Türkiye’de bu sporların olduğuna şaşıran insanlar bizi çok mutlu ediyor. Bunların dışlında burada aynı anda 251 kişiyi aktif bir şekilde oyunda tutma kapasitesine sahip bir tesisi kurmuş olduk. Bu tesisi sadece Kahramanmaraş’a değil Türkiye’ye kazandırmış olduk. Çünkü biz burada 1500-2000 kişilik bir organizasyonu, global bir turnuvayı, federasyon boyutundaki bir organizasyonu bir gün içerisinde yapacak kapasiteye sahibiz.

"TESİS'İN RESMİ AÇILIŞI 1 HAFTA SONRA AÇILACAK"
Burada Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesinin ‘yap, işlet, devret’ projesinin, ekstrem park şirketi olarak proje ortağıyız.  Büyükşehir belediye başkanımız Fatih Mehmet Erkoç, vizyonel bakış açısıyla bizlere alanda da destek saplıyor, global boyutta da destek sağlıyor. Tahminen tesisimizin açılışını yapmak için birkaç haftamız kaldı. Tesisin açılışını yaptığımız andan itibaren Türkiye’de böyle bir tesisin var olduğunu hemen hemen herkes bilecek diye düşünüyoruz. 

"YERLİ TURİST ÇOK FAZLA GELİYOR"
Özellikle hafta sonu yani Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri ortalama olarak 1500 kişilik bir katılımcılarımız var. İnsanlar bu konuda çok mutlu. Kahramanmaraşlı artık vizyonunu değiştiriyor. Şehre, Yedi kuyular kayak merkezinden sonra böyle bir ekstrem spor merkezi kurulması insanlara çok güzel duygular hissettiriyor. Vatandaşlar, Kahramanmaraş’ta artık farklı aktiviteler yapabileceklerine inandılar. Biz buraya Avrupa’nın en büyük ekstrem spor merkezini kurarak, Yedi Kuyulardan sonra Kahramanmaraş’ın yaz, kış yerli ve yabancı turist ağırlayabileceğini insanlara kanıtlamış olduk. 

Biz bu 597 dönümlük tabiat parkı alanının içerisinde 13 tane ekstrem spor parkuru, 9 tane de sosyal tesisi barındırıyoruz. İçeride kır düğün salonu, kafeterya, büfe, arabalı nostaljik sinema ve inşaatı devam eden diğer sosyal tesis alanlarımız var. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi bu alanı ziyarete gelenlerden, piknik yapanlardan, gezip dolaşmaya gelen insanlardan hiçbir şekilde giriş ücreti almıyor. Belediyemizin bu jesti ile bu alanın kullanılabilirliği çok daha artıyor. Bizim burada oyunlar için katılımcılara uyguladığımız fiyat standartları ise orta gelirli bir ailenin dahil burada gelip aktivite yapabileceği bantlarda. Şöyle diyebilirim ki  ‘uç sporlar yaptırıyoruz ama uç ücretler almıyoruz" şeklinde konuştu