Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ile Gençlik ve Spor Bakanlığı iş birliğiyle şehre kazandırılacak olan yeni stadyum ihalesine yine kimse katılmadı.

Göreve geldiği günden bu yana Kahramanmaraş'ın sorunlarını çözmek yerine makamını kişisel reklamı için kullanan KMBB Başkanı Hayrettin Güngör'ün vaadleri tek tek boşa çıkmaya devam ediyor.

Her seçim öncesi Kahramanmaraşlılara müjde diyerek duyurulan stadyum ile ilgili yeni hayaller yine yalan oldu.

Bilindiği gibi Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ortalığında kente 15 bin kapasiteli yeni bir stadyum kazandırılması için mevcuttaki Hanefi Mahçiçek Stadyumu 2022 yılının Nisan ayında yıkılmıştı.

Ekonomik krizin etkisi her geçen gün daha da derinleşiyor. Döviz kurundaki yükselişin önüne geçilemiyor, enflasyon ise her geçen gün daha da tırmanıyor. Halkın alım gücü ise sürekli azalıyor. Ekonomideki tepe taklak gidişatı kamu kurumlarının ihaleleri çarpıcı bir şekilde gözler önüne seriyor.

Şehrin büyük bir heyecanla beklediği yeni stadyumun ihalesi 1 Şubat Çarşamba günü saat 10.00’da Büyükşehir Belediyesi İhale Salonu’nda yapıldı.

Ancak yapılan ihaleye hiçbir firmanın girmemesi üzerine ihale sonuçlanamadı. Bunun üzerine Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi 1 Şubat’ta yeniden bir ihale daha düzenledi. Yine ikinci ihaleye de hiçbir firmanın katılmamasıyla ihale sonuçsuz kaldı.