KPSS maratonu! Kahramanmaraş'ta adayların yardımına polis yetişti

Tüm yurtta olduğu gibi Kahramamaraş'ta da Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) heyecanı başlarken sınava geç kalanlar gibi yanlış okula gelen adaylar oldu. Okul önlerinde tedbir alan polis kimliğini unutan ve eksik belgeyle gelen 54 aday için zamanla yarıştı sınava girmesini sağladı

KPSS maratonu! Kahramanmaraş'ta adayların yardımına polis yetişti
banner150

Kahramanmaraş polisi KPSS sınavı için okul önüne  gelenlere uyarılarda bulunmasıyla kimliği olmayan,  unutan ve eksik belgesi olan ile yanlış okula giden 54 kişi için zamanla yarıştı. Polis nüfus müdürlükleriyle kurduğu iletişim ağıyla anında TC numaralarını nüfusa bildirip, belgeleri hazırlattı, öğrencileri de seri şekilde önce nüfus idaresine, sonra da okullarına yetiştirdi.

Ülke genelinde olduğu gibi Kahramanmaraş’ta KPSS sınavı gerçekleştirildi. Şehir polis ise adaylar için zamanla yarışıp ter döktü.Kimliği olmayan öğrencilerin nüfusa götürüp, fotoğraf çektirip ardından kimliklerini çıkartan polis, sirenlerini çalarak trafikte geçiş üstünlüğünü kullanarak öğrencileri son dakikalarda okula yetiştirdi. Aynı zamanda ana cadde ve bulvarda gördükleri öğrencileri de  toplayarak okullarına götüren polis, onların rahatça ulaşmalarını sağladı.

Türkoğlu ilçesindende Kahramanmaraş’a gelerek Şehit Galip Ateşe İlköğretim okulunda sınava girmeye çalışan Abdullah Azad K. (17) polisin uyarısıyla kimliğini yanına almadığını, ilçede kaldığını fark etti. Sınav giriş saatçine  15 dakika kala okula gelen Azad K.’nın önce TC numarasını nüfusa bildiren polis, belgelerin seri şekilde hazırlanmasını sağladı. Ardından polis öğrenciyi önce fotoğraçıya, sonra nüfusa ardından da okuluna yetiştirdi. Son saniyelerde okula koşarak giren Azad K. sınava alındı. 19 Mayıs lisesine kimliksiz gelen Melike Nur Y’de 18) yardımcı olan polis önce nüfusta kimliğini çıkarttı sonra 1 dakika kala okula yetiştirdi.

Polis ekipleri 14 öğrencinin nüfustan kimliğini çıkartıp okula yetiştirirken, kimliğini evde unutan 6 öğrencinin evinden kimliğini alıp okuluna götürdü. Yanlış okula giden ve sınava geçen kalan 34 öğrenciye de servis görevi yaparak yardımcı oldu.

Toplamda 54 öğrenciye sınava yetiştiren polise adaylar teşekkür etti.

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2020, 15:49
YORUM EKLE
YORUMLAR
ede
ede - 3 gün Önce

o öğrencileri sorumsuz davranışlarından dolayı ceza vereceksin polisleri meşgül ettikleri için bir sınav için gerekli belgelerini hazırlayıp sınav saatinden önce sınav merkezlerinde olmadıkları için..

SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.