Kahramanmaraş'ta Saatçiler Pasajı esnafından 'mazgal' tepkisi

Kahramanmaraş'ta sağanakta su baskınlarının yaşandığı tarihi Saatçiler Pasajı esnafı, her yağmurda aynı sorunla karşılaştıklarını belirterek Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi'ne tepki gösterip, soruna bir çözüm bulunmasını istedi.

Kahramanmaraş'ta bulunan Saatçiler Pasajı girişinde yer alan mazgalın hatalı yapımı ve yolun yamuk olması, hem yağmur suyunun ve hemde iş yerlerini yıkarken suyun kuyumcular ile kapalı çarşıya doğru aktığını belirterek tepkilerini dile getirdiler. Bir rogar mazgalı bile düzgün yapılmıyor, Kaskiyi arıyoruz ilgilen bile olmuyor diyen çarşı esnafı, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı KASKİ'ye seslenerek mazgalın düzgün yapılmasını istiyor.

Çevre esnafları yağan yağmurda ve işyerlerinin önünü yıkarken bile mazgal içerisine girmediğini dile getiren çarşının içerisinde üçüncü kuşak kebabcı esnafı şunları söyledi: “Burada ben ve diğer esnaf arkadaşlarımız oluşan olumsuzluktan dolayı rahatsızız. Dükkanlarımızı yıkıyoruz yada yağmur yağıyor ama su gidere değil, direk dükkanların içine doğru gidiyor. Sizlerde az önce bu durumu gördünüz. Esnaflar olarak bunun bir an önce ivedilikle yapılmasını öneriyoruz"

Güncelleme Tarihi: 15 Haziran 2021, 18:26
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mahmut
Mahmut - 2 ay Önce

Hala korkun çözümmüş şikayet hakkımız kardeşim mecbur yapacak böyle konuşursanız yapmazz oy vermeye devam biraz cesur olun kardeşim ne demek şikayet değil çözüm neyi çözdükü hayrettin bunu çözecek 2 yıl çöplük oldu memleket be biraz kafanızı kumdan

SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.