Kahramanmaraş'ta ölümcül tehlike!

Kahramanmaraş merkez de, her gün binlerce insanın araç ve yaya olarak kullandığı Trabzon Caddesi'ndeki ağaçlar büyük tehlike saçıyor. Bugün ise yaklaşık 5 metre civarında uzunluğa sahip çınar ağacı fırtınanın etkisiyle kökünden sökülerek yolun ortasına düştü.

Kahramanmaraş'ta ölümcül tehlike!
banner150

Kahramanmaraş'ın kalbi olan kent merkezinde, binlerce insanın her gün gelip geçtiği Trabzon Caddesi, tehlike saçar duruma geldi.

Geçtiğimiz yıllarda kent merkezinde dayanıksız ağaçların dikilmesiyle yolun ortasına onlarca ağaç devrilmişti. Bugün ise bir benzer olay Trabzon Caddesi'nde yaşandı. Burada bulunan asırlık çınar ağacı, araç trafiğinin yoğun olduğu ve her gün binlerce insanın geçip gittiği bölgede devrildiği tarafta yaya ve aracın olmaması olası faciayı önledi. Peki, bu olaydan ders alındı mı? Büyükşehir Belediyesi ekipleri, diğer çınar ağaçları ve diğer ağaçlar ile ilgili bir çalışma yaptı mı? Veya yapacak mı?

Fırtınanın etkisiyle kırılan çınar agacının o sırada ağacın düştüğü noktada insan olmaması büyük şanstı. Peki o ağaç, bir vatandaşın, özellikle küçük bir çocuğun, ailesinin kucağında bir bebeğin üzerine düşseydi? Yüksekten düştüğü için o hızla can alabilirdi. İlgililere duyurulur.

(Kaynak: Kanal Maraş)

Güncelleme Tarihi: 24 Ocak 2020, 13:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.