Hiçbir yardım eli alamayan Kahramanmaraşlılar yağmurun, rüzgar ve soğuğun ortasında yakınlarını çıkarmaya çalıştılar.

33-1

Deprem esnasında eşini kaybeden ve enkaz altından çıkarılan Kanal Maraş Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Karaaslan, marketlerin yağmalandığını, enkazda kalanlar için tek yardımın akrabaları tarafından yapıldığını, benzin istasyonlarında insanların bidonlarla sırada beklediğini, ekmek fırınlarının çalışmadığını, şehirde elektriğin olmadığını, telefonların çekmediğini dile getirirken, 18 saatin ardından başka şehirlerden gelen gönüllü Arama Kurtarma ekipleri ''Burası Büyükşehir Belediyesi değil mi? Yıkılan binalardan insanları çıkarmak için hummalı çalışıyoruz. Ancak jenaretörü çalıştırmak için benzin gerekiyor. Benzin tedarik edilmesi gerekmez mi? Hiç bir yetkili neden ortada yok?'' diyerek büyükşehir belediyesine veryansın ettikleri görüldü.

22-4

Devletin sıcak ellerini hissetmek istediğini dile getiren Karaaslan, ''İnsanlar Devlet nerede diyor? Kahramanmaraş sahipsiz bırakıldı. Herkes cansiperhane yakınlarını enkazdan çıkarmak için gece gündüz elleriyle molozları kaldırmaya çalışıyor. Hiç bir ulusal medyada Kahramanmaaraş konuşulmuyor? Depremin yıkım boyutu çok büyük, binlerce insan enkaz altında çıkarılmayı bekliyor. Bir an önce Devletin sıcak elleri Kahramanmaraş'a ulaşsın. İnsanlar isyanda, ben bile eşimi,yeğenlerimi, kuzenlerimi, enkazdan çıkaramadım'' diyerek duygularını dile getirdi. 

Vatandaşlar yıkılan binalardan çok hasarlı binaların çokluğu nedeniyle hemen hemen herkes arabada, Sokak başlarında ateş yakarak sabahlıyorlar. Onikişubat Belediyesi binasını vatandaşlara açan Başkan Hanefi Mahçiçek buraya sıgınan insanlara sıcak kucağını açmış, iaşe eksikliklerini giderirken, insanlar Hanefi Başkana şükranlarını dile getiriyor.

Kanal Maraş ihbar hattı: 0 532 788 29 07