Hakkari'de PKK terör örgütü mensuplarınca 2015 yola döşenen EYP'nin patlaması sonucu şehit olan polis memuru Ahmet Bıçakçı'nın adı Kahramanmaraş'ın Andırın ilçesinde yapılan kütüphaneye verildi.

Hakkari'nin Şemdinli İlçesi’nde PKK’lı teröristlerin yola döşedikleri bombayı patlatması sonucu  2015 yılında şehit olan  sözleşmeli piyade er  Ahmet Bıçakcı’nın ismi Çiçekli Şehit Ahmet Bekar Ortaokulunda yapılan kütüphaneye verildi.

kahramanmaras-sehidi-ahmet-bicakcinin-adi-kutuphaneye-verildi_1

Yaklaşık 3500 kitabın bulunduğu Kütüphane açılışına Şehidin Babası Hüseyin Bıçakçı, Annesi Meryem Bıçakçı Şehidin Amcası, Kardeşleri, Ak Parti Andırın İlçe Başkanı Kadir Kayıran ve Andırın Ülkü Ocakları Başkanı Alparslan Rüzgar ve Gelecek Nesil Kültür ve Yardımlaşma Topluluğu üyeleri katıldı.

kahramanmaras-sehidi-ahmet-bicakcinin-adi-kutuphaneye-verildi_3

Açılış Kurdelasını kesen Şehidin babası ve annesi, "Böyle bir kütüphanenin kurulmasında emeği geçenlere çok teşekkür ediyoruz, bizleri çok gururlandırdı, inşallah öğrencilerimiz için çok faydalı olacaktır."  dediler.

Arkeoloji dünyasını heyecanlandıran keşif: 42 yıl önce açılmış Arkeoloji dünyasını heyecanlandıran keşif: 42 yıl önce açılmış

kahramanmaras-sehidi-ahmet-bicakcinin-adi-kutuphaneye-verildi_2

Açılışın ardından Kuran-ı Kerim tilaveti yapıldı ve dualar okundu.

kahramanmaras-sehidi-ahmet-bicakcinin-adi-kutuphaneye-verildi_5

kahramanmaras-sehidi-ahmet-bicakcinin-adi-kutuphaneye-verildi_4