Türk edebiyatına yön veren birçok ismin yetiştiği Kahramanmaraş, UNESCO'nun Yaratıcı Şehirler Ağı'na edebiyat alanında girmek için çalışmalara başladı. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan ve milletvekillerin katılımlarıyla Kahramanmaraş Kalesi'nde basın toplantısı ve canlı yayın yapıldı.

Çalıştay öncesi, basın mensuplarının soru sorması için süre tanınırken, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, Kahramanmaraş basınına söz vermeyip, şehir dışından gelen basın mensuplarına söz vermesi dikkatlerden kaçmadı.

Sunucunun basın mensuplarına yönelik kim başlayacak anonsu havada kalırken, eline mikrofonu alan Ünal: “Basın Müşaviri arkadaşlarımız burada mı? Basın mensubu arkadaşlarımız var mı?” dedi.

Bir yerel gazetecinin ''burda var'' sözüne aldırış etmeyen Ünal sözlerine şöyle devam etti: “Nerede var. Peki, Kahramanmaraş dışından gelen basın mensubu var mı? Peki bu basın mensuplarımızın bir sorusu var mı? Ha varmış bir tane!’ demesi canlı yayını izleyen onlarca vatandaşın Kanal Maraş Whatsapp ihbar hattını arayarak ''madem Maraş basınına söz vermeyecekler niye bu çalıştayı Kahramanmaraş'ta yapıyorlar?'' sözlerini söylediler.