Daha önceki yıllarda Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyespor'u Bölgesel Amatör Ligden 3'üncü lige, Kahramanmaraşspor'u da 2'nci ligden PTT 1. Lig'e çıkartan Çokkeser, Kahramanmaraş FK adıyla kurduğu futbol okulunda deneyimini çocuklara aktaracak.

Profesyonel futbol hayatına Kahramanmaraşspor, altyapısında 1972'de başlayan 63 yaşındaki Fethi Çokkeser, yıllarca top koşturduktan sonra çeşitli takımlarda teknik direktörlük deneyimi yaşadı.

Kahramanmaraş'ta futbolcu yetişmediğini dile getirerek kurduğu futbol okulunu deprem sebebiyle kapamak zorunda kalan Çokkeser, bu projesini tekrardan faaliyete geçirdi.

Fethi Çokkeser,  Kanal Maraş'a yaptığı açıklamada sporun insan hayatında ne kadar önemli olduğunu vurgulayarak şu açıklamalarda bulundu:

"Depremden sonra şehrimizde moraller bozuk; kayıplarımızdan dolayı, yıkıntılarımızdan dolayı, şehrimizin bu duruma gelmesinden dolayı. Ama biz inanıyoruz ki spor ve sevginin, insanın birbirine verdiği değerin o kadar büyük bir gücü var ki bunu bir mesaj olarak insanlara vermek istedim. Sporu sadece sporcular yapmıyor, aileler de yapıyor. Ailelerimizin bugün hepsi burada, inşallah bundan sonra da hep beraber olacağız. Önemli olan bu şehrin ayağa kalkması, bu şehri hem spor olarak hem ticari değerler olarak Kahramanmaraş'a yakışır şekilde ortaya çıkarmak istiyoruz. "