Bir diğer tarihi de "Deprem Peygamberi" lakaplı deprem uzmanı Frank Hoogerbeets verdi. Maraş depremini bilen Frank Hoogerbeets, Mart ayının riskli olduğunu söyleyerek o tarihe dikkat çekti.

Kahramanmaraş'ta yaşanan ve 10 ili etkileyen depremi önceden tahmin eden "deprem kahini" Frank Hoogerbeets, gündemden düşmüyor. 

Nokta atışı tahminleriyle tanınan deprem kahini, yeni bir tarih daha verdi ve yine Türkiye'yi uyardı.

Sosyal medya hesabını aktif kullanan ve buradan paylaşımlar yapan Frank, astrolojik göstergelerden de yararlanıyor.

Merkür ve Satürn kavuşumuna dikkati çeken deprem kahini verdiği yeni tarihlerle ilgili de herkesi şaşırttı. 

Ayrıca deprem kahininin gözlerini İç Anadolu Bölgesi'ne çevirmesi de, bölgede yaşayanları tedbirli olmaya yöneltti.

Deprem kahininden yeni bölge açıklaması
"Deprem kahini" lakaplı ünlü deprem uzmanı Hoogerbeets'in şirketi Solar System Geometry Survey (SSGEOS) sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda bu sefer İç Anadolu Bölgesi için uyardı.

Paylaşımda, 7.7 ve 7.6'lık depremler sonrası önümüzdeki günlerde İç Anadolu'da daha güçlü bir artçı sarsıntı meydana gelebileceği belirtildi.

Öte yandan Hoogerbeets, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada mart ayının ilk haftasına dikkat çekerek yeni bir deprem olabileceğini iddia etmişti.

Söz konusu dönemde, dünyaya Merkür ve Satürn gezegenlerinin yakınlaşacağını söyleyen Hoogerbeets, bunun büyük depremlere neden olabileceğini savunarak, "Mart ayının ilk haftası çok kritik. 2'sinde kritik gezegen geometrisinin yakınsamasını görüyoruz. Bu çok önemli olacak.

Ayın 2'sinde 9 saat içerisinde Dünya'yı da içeren bir gezegensel kavuşum olacak.Bu Dünya, Merkür ve Satürn olacak. Bu kritik olacak. Mart ayının bu ilk haftasında büyüklüğü 6'nın çok üzerinde olan birden fazla sismik olay olabilir.

Bilmenin bir yolu yok. Yine 7'nin çok üzerinde, 8'in çok üzerinde bir sismik olay olabilir." demişti.