40 dönümlük alana yapılması planlanan şehir meydanı projesi kapsamında, yaklaşık 8 ay önce yıkımına başlanan 'Dünyanın en saçma binası'nın tamamı görüntü kirliliği nedeniyle yıkıldı. Binanın yıkılmasının ardından ise geriye bir türlü kaldırılamayan moloz yığınları kaldı. Çevre sakinleri ise bu moloz yığınlarınını kaldırılamamasından şikayet ederken, şehrin göbeğine gelen vatandaşlar da moloz yığınlarının varlığından olumsuz yönde etkilenyor. Çünkü hemen her gün akşam saatlerinde çıkan rüzgar, Kahramanmaraş'ta bu moloz yığınlarını toza dönüştürüyor.

Aynı zamanda tek şerit nedeniyle araç sürücüleri trafikte ilerlemekte güçlük çekiyor. Moloz dolu alanın bulunduğu bölge sakinleri ise bir an önde yetkililerden bu durumu düzeltmesi için çağrıda bulunuyor.

"Kahramanmaraş'a geliyorlar, hüsrana uğrayarak gidiyorlar"

Görüntü kirliliğine neden olan moloz yığınlarından şikayetçi olan bölge sakinleri, "Kahramanmaraşlılar olarak şöyle bir üzüntü içindeyiz. Şehrimize dünyanın dört bir yanından kültür seviyesi yüksek insanlar geliyor. 'Dünyanın en saçma binası'nı görmeye gelen insanlar var. Buranın yıkıldığını görünce büyük şoka uğrayıp gidiyorlar. Moloz yığınları ise bizleri perişan ediyor.ar Yetkililerden buranın bir an evvel düzeltilip temizlenmesini istiyoruz. Buraya kale mi yapılacak" ifadelerini kullandı.

Öte yandan vatandaşlar meydan projesinin ne zaman hayata geçireceğini ise şimdiden sormaya başladı.