Her fırsatta 'çevrecilik' pozu kesip ağaç ve doğa sevgisinden dem vuran Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, söylemlerinin tam tersi hareket etmeye devam ediyor.

AK Partili Büyükşehir Belediyesi'nin son dönemde yaptığı ağaç katliamlarına yine imza attı.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nin ‘yeniliyoruz’ gerekçesiyle onlarca ağacı gece yarısı operasyonuyla kestikten sonra Alparslan Türkeş Bulvarı’nda başlayıp, Hanefi Mahçiçek ve Necmeddin Erbakan bulvarları üzerindeki refüjdeki ağaçları keserek ağaç katliamına gitmesi savaş alanını aratmayan görüntüleri ortaya çıkardı.

Ağaç kesiminde herhangi bir güvenlik önleminin alınmadığı da görülürken, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nin bu gece yarısı ve güpegündüz ağaç katliamı halk arasında ‘Filin zücaciye dükkanına girmesi gibi’ dedirtti.

YEŞİL DOĞA BİR BİR YOK EDİLİYOR

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, Alparslan Türkeş, Hanefi Mahçiçek ve Necmeddin Erbakan Bulvarlarındaki onlarca yetişkin ağacı güpegündüz keserek odun haline getirdi.

VATANDAŞLAR TEPKİLİ

Duruma Kahramanmaraşlı vatandaşlar büyük tepki gösterirken, Büyükşehir Belediyesi'nin ağaç katliamını yol çalışması bahane edilerek kesmesi ve ortadan kaldırmasını ''yaş kesen baş keser'' atasözünü hatırlatarak tepki gösterip, Kanal Maraş WhatsApp ihbar hattına onlarca mesajı atarak ''yeter artık alın bunu başımızdan'' sözlerini yazarak haber yapılmasını istedikleri görüldü.