İYİ Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Süleyman Tekerek, İYİ Parti'den istifalarını vererek AK Parti'ye katılan Nuri Kara ve H. İbrahim Kılınç hakkında basın açıklamasında bulundu.

Tekerek istifa sonrası Kara ve Kılınç'ın yaptığı açıklamalar hakkında konuşurken "Transferlerine kılıf uydurmak için yalan yanlış, asılsız, kurgulanmış ifadeleri ile çok komik ve acınacak durumda olduklarının farkında olmadan 6’lı masaya kumar masası deme, Türk Milletinin umudu İYİ Parti'ye iftira atma hadsizliğinde bulunmuşlardır." dedi.

Tekerek'in açıklamasının tamamı:

"İYİ Parti’den istifa ederek transfer oldukları parti ile sözleşme imzalarken karşılarında gördükleri kameranın cazibesiyle kimlik buldukları İYİ PARTİ'nin il ve ilçe Teşkilatları hakkındaki iftiralarıdan dolayı bu basın açıklamasını yapma mecburiyeti doğmuştur.

Onikişubat ilçe Kongresinde ilçe başkanlığına aday olan Nuri Kara ve H. İbrahim Kılınç’ın Onikişubat İlçe Teşkilatını şahsi çıkarları için kontrollerine almak istediklerini gören delegelerimiz kongrede gerekli cevabı vermiş görevi ehline teslim etmiştir.

Bu şahıslar 6 şubat’ta yaşanan deprem feleketinden sonra İYİ Parti'nin tüm teşkilat mensupları depremzede olduklarını unutarak canla başla vatandaşlarımızın yardımına koşarken tüm çağrılarıma rağmen gözlerini kapamış kulaklarını tıkamış vaziyette haftalar sonra saklandıkları yerden çıkarak birden bire yardım sever olmayı karar vermişlerdir.

Buyrun gelin istediğinizi alın bizim yetişemediğimiz yerlere siz ulaştırın dememe rağmen sudan bahaneler üreterek gelmemişlerdir. Anlaşılan o ki şahsi reklamlarını yapacakları yardım kolilerini ayaklarına götürmemizi beklemişler oda olmayınca adı soyadı ve telefon numaraları kayıtlı en az 100 bin kişiye ayni yardım ulaştıran günde ortalama 10 bin kişilik yemek dağıtan İYİ Parti'nin bu çalışmalarını gölgelemek, transferlerine kılıf uydurmak için yalan yanlış, asılsız, kurgulanmış ifadeleri ile çok komik ve acınacak durumda olduklarının farkında olmadan 6’lı masaya kumar masası deme, Türk Milletinin umudu İYİ Parti'ye iftira atma hadsizliğinde bulunmuşlardır.

Tüm ifadelerini kendilerine misli ile iade ediyorum. AK Parti il Başkanının 500 İYİ Partilinin bunlarla beraber AK Parti’ye katıldı cümlesine ise kendisinin inanmadığı gibi seçmenleri de inanmamış düştükleri aciziyete acımıştır.

Kendilerinden başka bir kişiyi bile İYİ Parti'den istifa ettiremeyecek olan bu şahısları kimlik buldukları İYİ Parti seçmeninin oyları ile seçildikleri Onikişubat Belediye Meclis üyeliğinden istifaya davet ediyor ve bekliyorum."