İYİ Parti Siyasi İşler Başkanı Koray Aydın, Elbistan'daki üye katılım törenin ardından Kanal Maraş'a gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu, soruları yanıtladı.

Elbistan İYİ Parti İlçe Başkanlığı’nın üye katılım töreni özel bir tesiste düzenlendi. Üye katılım Töreni’ne İYİ Parti Siyasi İşler Başkanı ve Ankara Milletvekili Koray Aydın’ın yanı sıra Kurucular Kurulu Üyesi Günay Kodaz, İYİ Parti İl Başkanı Av. Ahmet Çabukel, çevre ilçelerin ilçe başkanları, CHP Elbistan İlçe Başkanı Tayfun Barış Arslan ve partililer katıldı. Törende daha önce hiç siyasi parti kaydı olmayan ve farklı siyasi partilerden üyeliği bulunan çok sayıda kişi törenle İYİ Parti'ye üye oldu. Aydın yeni üyelere parti rozeti takarak hatıra fotoğrafı çektirdi.

Törenin ardından Kanal Maraş mikrofonlarına özel açıklamalarda bulunan İYİ Partili Koray Aydın, AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal’ın Kahramanmaraş ziyareti sırasında, Ünal’a soru sormak isteyen Kanal Maraş Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Karaaslan'ın engellenmesiyle ilgili ve ülke gündemine dair açıklamalarda bulundu.

Ahmet Çabukel: Hizmet, sadece seçim zamanı değil, sürekli yapılan bir şeydir” Ahmet Çabukel: Hizmet, sadece seçim zamanı değil, sürekli yapılan bir şeydir”

"BİZ ARTIK ALIŞTIK"

Aydın'ın açıklamaları şu şekilde;

"Türkiye'nin çivisi söküldü. Eskiden böyle olaylar yaşansaydı kıyamet kopardı. Öyle bir iş yapmaya kalkan da ağır bir bedel öderdi. Ama burası AK Parti cumhuriyeti. Burada kural ve hukuk yok. İnsanın öyle bir davranış sergilemesi yani siyaseten belli bir noktalara gelmiş kişiler için aslında yapılmaması gerekiyordu. Ama artık biz alıştık. Çünkü, gün sayıyoruz da onun için. Çok kalmadı, az kaldı. Yapılacak ilk seçimde onları göndereceğiz."

koray-aydin-kanalmaras

"KAHRAMANMARAŞ'TA BÜYÜYORUZ"

İYİ Parti'nin günden güne hızla büyüdüğünü ve kaydeden Aydın, "Türkiye'nin tüm illerinde ayrı ayrı çalışmalar yürütüyoruz. Kahramanmaraş ise şu anda büyüdüğümüz illerden biri. Partimize çok büyük bir teveccüh var. Bizimde bir şansımız var, her partiden oy alabiliyoruz. Çünkü, biz makulu temsil ediyoruz. Biz Milliyetçi, Demokrat ve Kalkınma bir partiyiz. Temelini onun üzerine kurmuş vaziyetteyiz. İYİ Parti'nin yükselişini durdurulmasını pek mümkün görmüyorum. AK Parti'nin kopan kişilerin çoğunluğu bizim partimize katılıyor. Rakam vermeyeceğim ama bazı illerde AK Parti'yi geçtiğimizi söyleyebilirim. Örnek olarak, Aydın ve İzmir gibi illerde geçtik. Artık çığ gibi büyüyoruz. 1 ayda muazzam değişim oluyor. Seçmende artık 'kullanıldığını, kandırıldığını ve artık bu kadar da olmaz' diyerek bir arayış içerisinde olduğunu görebiliyoruz. Çünkü, artık tepeden bakan bir siyasi anlayış var. İnsanları artık küçümsüyorlar. Vatandaş onların marabası. Öyle bir anlayış sergilemeye çalışıyorlar. Davranışları da öyle. Dolayısıyla ben bu seçimi vatandaşın sandıkta isyanı olarak görüyorum. İnsanların günlük kurtarma mücadelesi verdiği bu şartlar içerisinde sanki Türkiye'de işler iyiye gidiyormuş gibi davranmak bu ülkeye yapılabilecek en büyük kötülüktür." ifadelerini kullandı.