İYİ Parti, ATO Congresium'da düzenlenen 28’inci dönem aday tanıtım toplantısını tamamladı. Partinin resmi Twitter hesabından yapılan paylaşımda “Adil, saygılı, nitelikli ve güçlü bir Türkiye için” diyerek teşekkür mesajı yayımladı.

2023 seçim beyannamesi ve 28. dönem milletvekili adaylarını tanıtan İYİ Parti’de Genel Başkan Meral Akşener, toplantıya katılanlarla toplu fotoğraf çektirdi.

“ADALETİN EN ÇOK KENDİLERİNE LAZIM OLACAĞINI UNUTUYORLAR”

İYİ Parti Lideri Akşener, toplantıda yaptığı konuşmada, "Adaletin dönüp dolaşıp bir gün, en çok kendilerine lazım olacağını unutuyorlar. Ama biz İYİ Parti olarak buradan söz veriyoruz: 14 Mayıs’tan sonra milletimizin sandıkta uğurlayacağı Recep Bey ve arkadaşlarına da adil davranacağımıza söz veriyoruz" dedi.

AKP İKTİDARINDA İŞLENEN CİNAYETLERİ HATIRLATTI

Ankara’da katledilen Sinan Ateşi ve kadın cinayetlerini hatırlatan Meral Akşener, AKP iktidarına yüklendi.

Akşener şöyle konuştu:

Mesela 'Ya davulcuya ya zurnacıya' dediler, 'Kadın evinin süsüdür' dediler, 'O saatte orada ne işi varmış' dediler, 'Kadının karnından sıpayı sırtından sopayı eksik etmeyeceksin' dediler. Hem de bunu hakimler dedi, hakimler! Sonuç ne oldu? Ceren'leri, Özgecan'ı, Emine'yi, Dilara'yı, Raziye'yi ve daha nice kadını yaşatamadılar.

Başkentin göbeğindeki alçak bir suikastı görmezden geldiler. Katilleri, azmettiricileri, alçaklığa ortak olanları bilmezlikten geldiler. Yargı süreçlerine müdahale ettiler. Gencecik bir akademisyenin kanını yerde bıraktılar. Yani Sinan Ateş'i de yaşatamadılar.

DURSUN ATAŞ’TAN AYYÜCE TÜRKEŞ PAYLAŞIMI

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş sosyal medya hesabından Alparslan Türkeş’in kızı Ayyüce Türkeş ile paylaşım yaptı.

Dursun Ataş’ın paylaşımı şu şekilde:

"Genel Başkanımız Sn. Meral Akşener liderliğinde 2023 Seçim Beyannamesi ve 28. Dönem Milletvekili Adayları Tanıtım Toplantımızı gerçekleştirdik. Toplantıda Adana milletvekili adayı, Rahmetli Başbuğ Alparslan Türkeş'in kıymetli kızı Ayyüce Türkeş ile bir araya geldik. Rabbim çıktığımız bu kutlu yolda, yar ve yardımcımız olsun" paylaşımı yaptı.