İYİ Parti lideri Meral Akşener'in Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu ile yaptığı görüşme sonrası İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu çok önemli bir açıklamada bulundu.

SON DAKİKA | YAVAŞ VE İMAMOĞLU'NA YARDIMCILIK TEKLİFİ

Zorlu'nun yaptığı açıklama şöyle;

"Bildiğiniz gibi 13. cumhurbaşkanının belirlenmesi süreci, 2 Mart'taki toplantının ardından sayın genel başkanımız daha önce mutabık kaldığımız istişare ve halkın tercihi konularındaki ilkesel çerçeveyle müzakere sürecini yürütmüştür. Milletin sesi olma sorumluluğunu en başından bu yana duyan ve bu sorumluluk bilinciyle hareket eden sayın genel başkanımız, milletimizin sesi doğrultusunda, milletimizi heyecanlandıracağını düşündüğümüz yeni bir öneriyle millet ittifakına önerisini sunmuştur. Sayın büyükşehir belediye başkanlarımız 2018'de işbirliğiyle büyük bir başarı yakalamış başkanlarımız ziyaret etti. İki isme cumhurbaşkanı yardımcılığı önerildi.

AKŞENER MASAYA DÖNECEK Mİ?"

Akşener'in de bugünkü ittifak toplantısına katılmasını bekliyor ve umut ediyoruz."

TATLIOĞLU: "KEMAL BEYİN SEÇİMİ KAZANMASI HALİNDE..."

Öte yandan İYİ Parti Grup Başkanı İsmail Tatlıoğlu da Yavaş ve İmamoğlu'na cumhurbaşkanı yardımcılığı teklifleriyle ilgili şunları söyledi:

"Onların Kemal beyin adaylığıyla beraber cumhurbaşkanı yardımcısı adayı sıfatıyla, Kemal beyin seçim kazanması halinde onların şimdiden icracı yetkin cumhurbaşkanı yardımcısı olmaları teklifini onlara sundu. İlk defa bir seçimde cumhurbaşkanı adayıyla birlilkte cumhurbaşkanı yardımcılığı da ilan ediliyor."

Editör: Mine Kirik