Son dakika ahberine göre İYİ Parti’den istifa eden Eskişehir Milletvekili Nebi Hatipoğlu, AK Parti’ye katıldı. Hatipoğlu'nun parti rozetini, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan MKYK toplantısında taktı.

SOSYAL MEDYADAN DUYURMUŞTU
İdris Nebi Hatipoğlu, geçtiğimiz günlerde İYİ Parti'den istifa etmişti. Kararını sosyal medyadan duyuran Hatipoğlu, "Türkiye ve Eskişehir sevdalısı bir insan olarak çıktığım siyaset yolculuğunda, Eskişehir Milletvekili seçildiğim İYİ Parti ile genel seçim sürecinden bu yana derin görüş ayrılıkları yaşamaktaydım. Parti içi istişare sürecimizin de sağlıklı yürümemesinden kaynaklı olarak, Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener'i de bilgilendirerek İYİ Parti'den istifa ediyorum." ifadelerini kullanmıştı.

"AK PARTİ'YE GEÇMEM" DEMİŞTİ
İdris Nebi Hatipoğlu'nun AK Parti'ye geçmesi sonrası, seçim öncesindeki bir konuşması sosyal medyada yeniden gündem oldu. Konuşmasında gazetecilerin “İktidar olursa AK Parti’ye geçer misiniz?” sorusuna yanıt veren Hatipoğlu, "Tabi ki geçmem. Ne işim var. İki tip siyasetçi var; İş olarak, hizmet olarak yapanlar. Biz siyaseti hizmet olarak yapacağız.” ifadelerini kullanmıştı.