Dünyada her yıl mayıs ayının ikinci haftası kutlanan Anneler Günü, bu yıl 8 Mayıs Pazar gününe denk geliyor.

Anneler Günü'nde annelerini mutlu etmek isteyenler, onlara özel sürprizler yapıyor, hediye ve çiçekler alıyor.

iyi-parti-1

Bununla birlikte İYİ Parti Kahramanmaraş İl Başkanlığı teşkilatı ise 'Anneler Günü' münasebetiyle başta şehit anneleri olmak üzere bazı mahallelerdeki annelere ziyaret gerçekleştirdi.

anneler_gunu_2

İYİ Parti'den yapılan açıklamaya göre; "Annelerimizin bir günde değil her gün hatırlanması,onların desteğinin , çocuğu kaç yaşında olursa olsun  öneminin hatırlanması bizler için çok önemli." ifadeleri kullanıldı.

anneler_gunu_3

Açıklamaya şöyle devam edildi:

Bir anne çocuğu yetiştirirken aslında çocuğun biyolojik ve fizyolojik ihtiyaçlarından öte , insanı insan yapan özelliklerinin kazanılmasında eşsiz bir güce sahip.  Çocuğa tüm bu özellikleri kazandıran annelerimizin anneler gününü kutlama etkinliğimizde  İl başkanımız Sayın Ahmet ÇABUKEL, il kadın politikaları başkanı Sayın Ayla ÇİFTÇİ ve ekibi Sayın İrem Kazancı ÇINAR, Sayın  Sema KARADÖL,Sayın Fatma ATLAMA,  Sayın Filiz TÜRK hazır bulundular. 

İyi ailemiz şehit ailelerimizi yalnız bırakmadı. Etkinlik programında annelerimizin dertlerini,sıkıntılarını dinleyerek bir nebze  de ortak olmaya çalışarak tebessüm etmelerini sağladık. Güzel günlerin bizlerin olduğu ve tüm annelerimizin yüzlerinin güldüğü bir Türkiye için Tüm Annelerimizin Anneler Günü Kutlu Olsun.

anneler_gunu_4