İYİ parti Elbistan İlçe Teşkilatı'nın tek liste halinde gidilen 3. olağan kongresinde başkanlık görevine Serhat Özdemir seçildi.

Özdemir, kongre sonrasında yaptığı değerlendirmede; şahsına ve ekibine kavuştuğumuz güvenden dolayı teşekkür ederek, “ Elbistan 'iyi' olacak” dedi.

Kılıçdaroğlu '13 Şubat' dedi, kulisler hareketlendi! İşte aday sürecinde 6'lı masadaki 3 senaryo Kılıçdaroğlu '13 Şubat' dedi, kulisler hareketlendi! İşte aday sürecinde 6'lı masadaki 3 senaryo

İYİ Parti Elbistan İlçe Teşkilatı'nda seçim heyecanı yaşandı. İYİ Parti Elbistan İlçe Teşkilatı'nın 3.olağan kongresi, Serhat Özdemir'in hazırladığı tek liste ile toplantı yaptı. Parti binasındaki kongreye, İYİ Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Ahmet Çabukel, çevre ilçelerin ilçe başkanları, CHP Elbistan İlçe Başkanı Tayfun Barış Arslan, delegeler ve partililer katıldı.

Divanın organizasyonu akabinde saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okumasıyla başlayan kongrede; partinin yönetim ve mali raporları okunarak üyelerin oylarına sunuldu. Yönetim ve mali raporların ibrasının ardından siyasi konuşmalara geçildi.

3 yıldır sürdürdüğü ilçe başkanlığı görevi devreden Hüseyin Gül, partililere hitaben yaptığı konuşmada; “Güzel bir yönetimi icra ettiğimizi düşünüyorum. İlçemizin dört bir yanındaki kapı kapı dolaştık. Yorulduk ama yılmadık ve çalıştık. Çeşitli sorunlarla karşılaşsak da geçmişte güç veren sizlersiniz. Sizlerin desteği olmasaydı bu kadar güçlü duruş sergileyemezdik. Serhat Ağabey'imin başkanlığına layık olacağına dair değerlendirme. Bizim bu partiye hizmet etmemiz için bir görevde olmamıza gerek yok. Bundan sonra da bir nefer gibi katkı. Hakkınızı helal edin” ifadeleri kullandı.

Daha sonra söz alan İYİ Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Ahmet Çabukel ise, “İktidara hazır göründüğü her zaman söylüyoruz. Bundan sonra da daha şevkle katkı. Bizim için 6 ay sonra dağılır dediler ama İYİ Parti her geçen gün ilerliyor ve güçleniyor. Durmanın zamanı yok. Önümüzde bir genel seçim var. Türkiye Cumhuriyeti en önemli seçim. Yüzyılın seçimi bu. Bundan sonra demokrasinin hakim olup olmayacağın seçim. İnşallah bunda da başarılı olacağımızı öğrendik” dedi.

İl Başkanı Çabukel, görev devreden eski ilçe başkanı Hüseyin Gül'e, başarılı çalışmalarından dolayı plaket takdim etti.

Konuşmaların ardından oy kullanma işlemine geçildi. Seçime katılan delegelerin bütünü oyunu alan Serhat Özdemir, İYİ Parti Elbistan İlçe Teşkilatı'nın yeni başkanı oldu.

Kongre sonrasında değerlendirme yapan İYİ Parti Elbistan İlçe Başkanı Serhat Özdemir, “Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener'in çizdiği bu yolda tüm yol arkadaşlarıyla birlikte omuza biniyor. Elbistan 'iyi' olacak. İktidar yolculuğumuza Elbistan'dan en güzel desteği yapacağımıza söyleyeceğim” ifadesini kullandı.

Başkan Özdemir, “Yükümüz ağır olsa da Elbistan'ın cesur insanları ile yol yürümekten asla yorulmayacağız. İYİ Parti; bir bütün ve düzenleme, hatalara karşı dik durmanın ve güzel yürütmenin değerlerini korumanın adıdır. Bizim tek gayemiz var, o da milletimizi huzur ve refaha kavuşturmak. Bu uğurda gecemizi gündüzümüze katarak katkıda bulunun. Bugüne kadar partimize hizmet eden herkese sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Yönetimimizle birlikte bu davanın bayrağını devralıyoruz. Elbistan'ın siyasetine yön verirken şehrimizin menfaatine olan her platformda göreceğiz. Şehrimizin hayrına olmayan amacı da dik duruşumuzdan taviz vermeyeyeceğiz” şeklinde konuştu.

Serhat Özdemir başkanlığındaki İYİ Parti yönetimi şu isimlerden oluştu:

“Mehmet Şahin Karagenç, Ali Kırdağ , Ahmet Yalçın, Edanur Bozkurt, Turgay Taşolar, Fatih Kul, Emri Kaya, Osman Meşe, Atıf Yüksel, Sami Koca, Mete Yılmaz, Mehmet Kaya, Ali Yozgatlıoğlu, Fatih Darendeli, Muzaffer Yıldız, Seniç Uz, Emiş Kalın, Tuba Doğan , Caneser Genç, Mukaddes Güngör, Sultan Güngör, Gülbeyaz Er, Ramazan Taşdemir, Sefa Tekdemir, Sezgin Aydın, Ali Köşker, Ali Dalkanat, Durmuş Güngör ve Ahmet Kaya.”