Son dakika: Saat 16:20'de İstanbul İstiklal Caddesi'nde şiddetli bir patlama meydana geldi. İhbar üzerine bölgeye çok sayıda itfaiye, polis ve sağlık ekibi sevk edildi. Olayla ilgili açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İstanbul Valiliğinden aldığımız bilgilere göre, 6 vatandaşımız vefat etmiştir. Son bilgilere göre 53 vatandaşımız yaralandı. Burada bir terör kokusu var. Bir kadının bu işte rol oynadığı noktasında tespitler var" dedi.

İSTİKLAL CADDESİ BOŞALTILDI
Patlamanın ardından polis ekipleri İstiklal Caddesi'ni boşaltılırken, Taksim Camii de kapatıldı. Güvenlik amacıyla helikopterlerin de havadan denetim yaptığı görüldü. Türk Kızılay'ın Twitter hesabından yapılan paylaşımda "İstanbul'da meydana gelen patlamanın ardından civardaki hastanelere kan sevkiyatı yapılmıştır. Şu an acil kan ihtiyacı bulunmamaktadır" denildi.

Gümüşhane’de 3 kardeş yer altında ekmek kavgası veriyor Gümüşhane’de 3 kardeş yer altında ekmek kavgası veriyor

6 KİŞİ VEFAT ETTİ, 53 YARALI VAR
Olaydan sonra ilk açıklamayı yapan Vali Ali Yerlikaya'nın 4 kişinin hayatını kaybettiği, 38 kişinin de yaralandığı bilgisini verdi. Bu açıklamadan bir süre sonra kamera karşısına geçen Cumhurbaşkanı Erdoğan patlamaya ilişkin son bilgileri verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İstiklal Caddesi'ndeki bombalı saldırıda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet diliyorum. Türkiye'yi ve Türk milletini terörle teslim alma çabaları işe yaramayacaktır. Tüm unsurlar ortaya çıkarılarak failler cezalandırılacak. İstanbul Valiliğinden aldığımız bilgilere göre, 6 vatandaşımız vefat etmiştir. Son bilgilere göre 53 vatandaşımız yaralandı. Burada bir terör kokusu var. Bir kadının bu işte rol oynadığı noktasında tespitler var. Kamera incelemeleri devam ediyor. İnceleme sonunda nihai kararı vereceğiz" dedi.

PATLAMANIN SEBEBİ BOMBA ÇIKTI
İstanbul'u sarsan şiddetli patlamanın sebebine ilişkin sosyal medyada bomba iddiaları vardı. Resmi açıklama Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan geldi. Erdoğan, "Bir kadının rol aldığına dair görüntüler var" diyerek olayın terör saldırısı izi taşıdığını açıkladı.