AK Partili Şamil Tayyar, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun siyaseti bırakacağını söyledi. Tayyar, ''Özel dost sohbetlerinde siyasi tek amacının, Cumhurbaşkanımızı yeniden seçtirmek, sonra siyaseti bırakmak olduğunu hep söyler'' ifadelerini kullandı.

''Benimle misiniz?'' diyen Kılıçdaroğlu'na altılı masadaki bir partiden destek! ''Benimle misiniz?'' diyen Kılıçdaroğlu'na altılı masadaki bir partiden destek!

AK Parti MKYK üyesi Şamil Tayyar, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu hakkında dikkat çeken bir paylaşıma imza attı. Tayyar, Bakan Soylu'nun yakın çevresine siyaseti bırakacağını söylediğini belirtti. 

Şamil Tayyar, Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, "Soylu Bakanımız işini iyi yapan, başarılı, kamuoyu algısı çok yüksek biri. Siyasette bu durum, çoğu kez fitne kaynağıdır. Özel dost sohbetlerinde siyasi tek amacının, Cumhurbaşkanımızı yeniden seçtirmek, sonra siyaseti bırakmak olduğunu hep söyler." ifadelerini paylaştı. 

Süleyman Soylu ilk defa 2015'te yapılan seçimlerde AK Parti Trabzon Milletvekili olarak Meclis'e girdi. 2015-2016 yılları arasında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı olarak görev yaptı. Soylu, 31 Ağustos 2016 tarihinde Efkan Âlâ'nın istifa etmesinin ardından İçişleri Bakanlığı görevine atandı.