Yüzyılın felaketinin üzerinden 13 gün geçti.

Depremin ardından tüm Türkiye bir araya geldi ve vatandaşlar sorumluluk aldı.

Kurtarma çalışmaları deprem mahallinde devam etti.

İstanbul Sultangazi'de uzun yıllar tesisatçılık yapan 63 yaşındaki Zeki Şahbaz da depremzedelere yardım için arabasını satma kararı aldı.

1975 model otomobil kısa sürede 45 bin liraya alıcı buldu.

"BU PARAYI AFAD'A BAĞIŞLAYACAĞIM"

Zeki Şahbaz, Pazartesi günü uyandığında eşine depremzedeler için arabasını satmak istediğini söylediğini söyledi.

63 yaşındaki Zeki Şahbaz basın mensuplarına yaptığı açıklamada şunları kaydetti;

Eşim 'Mal senin, bağışlayabilirsin' dedi. Yakın hemşehrim İbrahim Bey ile görüştük o da 'Ben arkadaşlar ile görüşürüm' dedi.

Ben de 'Arabam ne kadar yapar ise AFAD'a bağış yapıyorum' dedim. İbrahim Bey de bir galerici ile görüştü ve 45 bin liraya arabayı sattık. Şimdi bu 45 bin liranın hepsini AFAD'a bağışlayacağım.

Yani bütün depremzedelere bağış yapıyorum. Bütün milletimize geçmiş olsun, başımız sağ olsun, vatanımız, milletimiz, devletimiz var olsun. Her zaman destek olmaya hazırız. Bir de 1992 model bir aracım daha var.

Yeri gelirse sıkışırsak onu da satar depremzedelere bağış yaparım. Benim için sıkıntı yok. Bu bizim kendi emeğimiz. Ben su tesisatçısı emeklisiyim ve bu benim ekmek teknem, bununla çalışıyorum.

Ama içimden geldi ben bunu depremzedelere bağışlıyorum. Yeri gelirse diğer aracımı da bağışlayabilirim. Sıkıntı yok benim için çünkü bu malı ben kazandım.

25 yıldır İstanbul'da bundan sonra da elimden gelen yardımlar ne varsa yapmaya hazırım. Devletimiz milletimiz var olsun, bütün Türkiye'nin başı sağ olsun.

otomobilini-satan-vatandas

Editör: Mine Kirik