Para ve altın piyasaları uzmanı İslam Memiş, yatırımcıların gözünü çevirdiği altın fiyatları için beklentilerini açıklayarak, gram altın için 1.450 TL hedefinin olduğunu söyledi.

Yargıtay'dan kaza sonrası değer kaybı için emsal karar Yargıtay'dan kaza sonrası değer kaybı için emsal karar

Altın ve para piyasalarının uzman ismi İslam Memiş, gram altının 1450 lirayı göreceği tarihi açıkladı.


Altın fiyatlarında yaşanan yükselişin ardından bir süredir devam eden yatay hareketlilik sakinliğini koruyor. Dünya genelinde yaşanan enflasyon, sıkı para politikaları ve resesyonun kaçınılmaz olarak altını besleyeceğini söyleyen Memiş, gram altının 1400-1450 liraları bulacağı tarihi de takipçileriyle paylaştı.

2022 yılında Altında yaşanan artışın suni olduğunu belirten Memiş, “Aslında bu artış gerçek bir artış değil. Yalnızca dolar kurundaki değişim altını buralara getirdi çünkü dünya genelinde ons altını baskılamayı başardılar.” dedi.

Memiş, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Son birkaç ayda 1800 seviyelerini test etse de normal şartlarda altının buralara çok daha erken gelmesi gerekiyordu. Ancak şu an yapılan faiz artırımları ve sıkı para politikaları kaçınılmaz olarak 2023’te altını yukarı çıkaracak. 2023’ün ilk 5 ayında gram altını 1450 lira seviyelerinde görmek mümkün.”