Altın ve dolar sahiplerinin yakından takip ettiği ünlü ekonomist İslam Memiş, yine yatırım sahiplerini heyecanlandıran bir açıklama yaptı. 

Yeni hafta piyasalardaki muhtemel gelişmeleri değerlendiren Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, Youtube kanalından yayınladığı videoda şu değerlendirmeleri yaptı:

Euro dolar paritesi şu anda 0,99 seviyesinden işlem görüyor. Biraz satıcılı başladı. ABD piyasaları kapalı olduğu için, gaz kesilmesinin de etkisiyle haftanın ilk iş gününe satıcılı başladı euro dolar paritesi. Bunu normal olarak karşılıyorum ama ileriki günlerde perşembe, cuma günü tekrar toparlanan bir euro karşımızda olabilir. Geçen hafta Gazprom'un gazı açmayacağız açıklamasının piyasaya yansıması bugün oluyor ve bu normal. Dolar ile euro almak isteyen yatırımcıların bir fırsat yakaladığını görüyoruz. 0.98 ile 1.05 aralığını bu hafta takip edeceğiz.

BRENT PETROL

Brent petrolün varil fiyatı 95 dolar seviyesinde. Yüzde 2.20'lik bir değer artışıyla haftaya başladı. Petrol fiyatlarında 93 ile 98 dolar aralığını takip etmeye devam ediyoruz. Haber akışları farklı olduğu için petrol fiyatlarındaki dalgalı seyir halen devam ediyor, bir fiyat oturuşu yok. Ancak yine 90 dolar altına sarkmalar görür müyüz bilmiyorum ama yükseliş yönündeki beklentime devam ediyorum."

ALTINDA BU HAFTA 'ŞANS HAFTASI' OLABİLİR

Altının ons fiyatı 1712 dolar seviyesinde. Bu hafta altının ons fiyatında 1700 ile 1728 dolar aralığını takip edeceğim. Ons tarafından işi olanların bu bant aralığını bilmesi gerekiyor. Geçen hafta 1700 dolar seviyesinin altına sarktı ama kalıcı olamayıp toparlandı. Yeniden bu seviyenin altına sarkmak isteyecektir ama önemli olan kalıcı olup olmayacağı.