Adana’da akıllara durgunluk veren bir olay yaşandı. Münire Ş. (48) isimli kadın, helva satışı yapan bir dükkana garsonluk için iş başvurusunda bulundu. Dükkan sahibi tarafından işe alınmayan kadın, sinirlenerek iş yerine gidip tek tek masalara tükürdü. O anlar ise saniye saniye güvenlik kamerası tarafından görüntülendi. Olay sonrası şaşkın olduğunu belirten dükkan sahibi, "Bir insanın bunu yapabileceği aklıma gelmezdi. Bu kadar nefret dolu olmasına anlam veremedim. Çok üzücü bir durum" dedi.

Adana’da 7 Ocak günü iş bulma sitesi üzerinden garson ilanı açan helva satışı yapan Alican Halme (30), Münire Ş.’nin (48) başvurusunu değerlendirerek görüşmeye çağırdı. Görüşme sonrası Münire Ş. bilgi formu doldurarak görüşmeden ayrıldı. 1 hafta sonra Halme’yi arayan Münire Ş., olumsuz cevap aldı. Halme’den doldurduğu formu isteyen Münire Ş., formun atıldığını duyunca telefonda hakaret etti.

76b17438-f043-41bd-a2e2-9dfe0160e5cb

28 Ocak günü saat 11.00’da dükkana gelen Münire Ş., iş yerinin kapalı olduğunu görünce Halme’yi arayıp tekrardan doldurduğu formu isteyip telefonda hakaret etti. Bu sırada Halme, Münire Ş.’nin dükkanına zarar vermesinden şüphelenerek güvenlik kamerası görüntülerini izledi. Görüntülerde Münire Ş.’nin tüm masalara tükürüp gittiği anlar kameralara yansıdı.

b2e5098d-44d2-49a0-b128-459088fc8241

Olaydan sonra şaşkın olduğunu belirten Halme, "Bir insanın bunu yapabileceği aklıma gelmezdi. Doldurduğu formda sadece isim, soy isim, daha önce çalıştığı yerler ve oturduğu semt yazıyordu. Bu kadar nefret dolu olmasına anlam veremedim. Çok üzücü bir durum" dedi.

(Kaynak:İHA)