Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, yazın tatile çıkamayan vatandaşlara "kışın tatile çıkın" tavsiyesi vermişti. Şimdi de  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz, "Arkadaşlar iş beğenmiyorsa onun da müsebbibi biz değiliz" dedi.

"İş Beğenmiyorlarsa Müsebbibi Biz Değiliz"

AK Parti Elazığ İl Başkanlığı'nda partililerle bir araya gelen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz, Türkiye ekonomisinin büyüdüğünü belirterek "Sıkıntılarımız var ama Türkiye'nin ekonomisi, ihracatı, istihdamı ve üretimi hız kesmiyor. Gelecek yüzyıl Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın ifadesiyle de Türkiye'nin olacak. Türkiye, uzak doğusunda Avrupası'na ve Amerika'sına kadar dünyanın her yerine ihracat merkezi haline gelecek" dedi.

Türk ekonomisinin büyüdüğünü ve Antep, Malatya ve Erzurum gibi illerde organize sanayi bölgelerinde boş yer bulunamaz hale geldiğini belirten Demiröz, "Her ne kadar işsizlik var deniliyorsa da fabrikalarda işçi arama durumundayız. Bazı arkadaşlarımız iş beğenmiyorsa onun da müsebbibi biz değiliz. Herkes kamuya girmek istiyor. Kamuda çalışmak daha cazip geliyor" ifadelerini kullandı.