Alanya'da 24 Kasım 2021'de oturduğu apartmanın 6'ıncı katından düşerek ölen henüz bir yıllık evli G.Y.'nun intihar ettiği öne sürülmüştü. Ancak genç kadının eşi tarafından balkondan itildiği ortaya çıktı. Savcı hazırladığı iddianamede A.Y.'nun "Eşi öldürmek" suçundan müebbet hapis cezası ile yargılanmasını talep etti.

Sabah gazetesinin haberine göre savcı, G.Y. ile ilgili hazırladığı iddianamede çarpıcı detaylara yer verdi. G.Y.'nin saat 20:52:03 saniyesinde bahçe duvarına düştüğü, eşi Alper'in saat 20:53:42 saniyesinde site giriş kapısından dışarı çıktığı, düşme anı ile şüphelinin çıkış anı arsında 1 dakika 39 saniye fark bulunduğu, şüphelinin G.Y.'nin düştüğünden haberinin olmadığını söylese de G.Y.'nin düşmesi ile birlikte olay yerini tesadüfen terk etmesinin hayatın olağan akışına aykırı olduğu belirtildi.

TIRNAKLARINDA EŞİNİN DNA'SI BULUNDU

Ayrıca genç kadının tırnaklarından alınan örnekler ile şüphelinin DNA profilinin uyuştuğuna yer verildi. G.Y.'yi balkondan aşağıya iterek öldürdüğü, sonrasında suçu üzerinden atmak için evden çıktığı, kısa bir süre sonra geri geldiği, geldikten yaklaşık 6 dakika sonra G.Y.'nin cesedinin yanına gittiği belirtildi. A.Y.'nun daireye çıkış, daireden iniş ve cesedin bulunduğu yeri eliyle koymuş gibi bulmasının 6 dakika içinde olmasının mümkün olmadığına yer verildi. Yaklaşık bir yıldır tutuklu bulunan A.Y. ise verdiği ifadelerde eşinin intihar ettiğini belirterek kendisine yöneltilen suçlamaları kabul etmedi.

Anne N.K. da kızı G.Y.'nin Fen lisesinden mezun olduğunu, 2011 yılında üniversite sınavında ilk 4 bin öğrenci içine girdiğini belirterek, "G.Y. Bahçeşehir Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler İngilizce bölümünü kazandı. Tam burslu okudu. Bölümünü 2016'da birincilikle bitirdi. Ardından ABD'de Southern İllions Aniversitesi, Almanya'da Bremen Üniversitesi'de eğitim aldı. İngilizce, Almanca, Fransızcayı ana dili gibi biliyordu. Dünyanın en saygın kuruluşlarında görev aldı. Kızım intihar etmedi, cinayete kurban gitti. G.Y. hayat dolu, hayalleri olan bir kızdı" dedi.

Kızının yabancı bir şirkette grafiker olarak çalıştığını belirten anne N.K., "Kızım intihar edecek biri değildi. Jandarma olay günü eve girdiğinde çamaşır makinesi bile çalışıyormuş" dedi.

Editör: Menekşe Topaloğlu