Sosyal medya uygulaması Instagram, birçok popüler özelliği ile kullanıcılarının zihninde kendine yer edinmeyi başardı. Ancak bazen aynı kullanıcı Instagram ile ilgili sorunlar nedeniyle çok fazla zaman veya para kaybedebilir. "Instagram takipçi sayım düşmüyor" bu sorunlardan biridir ve düzeltmek için ilk etapta nedenini bulmak gerekiyor.

Instagram Takipçi Sayısı Düşmüyor

Instagram sürekli kendini geliştiren bir yapıya sahiptir. Bu yapı nedeniyle uygulamanın yaklaşık 1 milyar kullanıcısı var ve bunların yaklaşık 500 milyonu popüler sosyal medya uygulamasına giriş yapıyor ve günde en az bir gönderi paylaşıyor. Bu paylaşımlar sayesinde Instagram kullanıcılarının karlılıkları ve reklam verenlerin sayısı her geçen gün artmakta ve ne yazık ki bazı sorunlara çözüm bulmaları zorlaşmaktadır.

İyi durumda olmayan sosyal medya hesapları ile iş yapamazsınız. Kötü şöhretli bir hesapta işletme yürütmek, hedef kitlenizin takipçilerini etkilemeden zor olabilir. Bu konuda takipçi satın alırken bu hizmeti sunan firmaları dikkatli bir şekilde araştırmak gerekir. Daha aktif ve popüler hesaplar oluştururken, sağlam bir takip sağlayan ve daha fazla takipçisi olan hesaplarla iş yapmak mümkündür.

Ancak takipçisi olmayan ve hiç inaktif takipçisi olan bir hesap, takipçi sayısı yüksek olmasına rağmen iş yapamaz. Bu da takipçiler açısından hesaplar açısından ne kadar önemli olduğunu gösteriyor. Organik, bayan, türk, aktif takipçi sunan ve gerçek takipçi satın alan site arayanların sayısı son zamanlarda artış gösteriyor.

Sosyal medya hesaplarında başarılı olmanın en etkili yolu, esas olarak takipçi sayısını artırmaktır. Sonraki, hesap içeriğinin kalitesidir. Hesabın takipçi sayısını artırmak isteyenler için özel bir hizmeti bulunmaktadır. Farklı içerikler sunan karma takipçi paketleri satılıktır. Bu paketlere güvenen kişilerin sayısı gün geçtikce arttı. Kimileri bu takipçi arttırmanın peşindeyken, kimileri ise hayatında hiç takipçi almamışlardır.

Konuya geçmek gerekirse; son zamanlarda Instagram'da büyük bir sorunla çoğu insan takipçi sayısıyıyla başı dertte. İnsanlar istedikleri kişiyi takipten çıkarıyor fakat rakam sürekli aynı kalınca otomatik olarak müzdarip oluyorlar.

instagram-takipci

Bizde Kanal Maraş ekibi olarak sizler için bu sorunun sebebibi araştırdık ve bulduk. Bilindiği gibi Instagram kendini geliştirdikçe bazı sorunlar ister istemez meydana gelebiliyor.

Yaptığımız araştırmalar sonucunda bu sorunun sadece Türkiye'de değil, tüm dünyada olduğu anlaşulmıştır. En yakın sürede ise Instagram tarafından sorunların düzeleceği öğrenildi. Şimdilik konuyla ilgili hiç birşey yapmanıza gerek yok.

Siz okuyucularımız bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi Yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.