İlk yerli otomobil Togg TX10, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a Beştepe'de teslim edildi. Erdoğan törende yaptığı konuşmada, "İnşallah bugünden itibaren Togg'u yollarda görmeye başlıyoruz" dedi.

Erdoğan anahtar teslim töreninde şunları söyledi:

"Ülkemizin gururu Togg'un ilk siparişini 2019 yılında vermiştik. Bugün de ilk akıllı cihazı teslim alıyoruz.

Togg tüm testleri alnının akıyla vermiş özel bir otomobildir. İnşallah bugünden itibaren Togg'u yollarda görmeye başlıyoruz. Bu vesileyle tüm baba yiğitleri, şirket yöneticilerini bir kez daha tebrik ediyor, ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.

Adeta eline kına yakılıp ana ocağından uğurlanan askerler gibi milletimizin göz bebeği Togg'u, yine milletin evinden yollara uğurluyoruz. Yolun da, bahtın da açık olsun Togg."

DİKKAT ÇEKEN PLAKA

1-709

Teslim edilmek üzere Külliye'ye getirilen 'Gemlik' rengi Togg'un plakalığına cumhurbaşkanlığı forsu takıldığı görüldü. Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teslim edilen 'Anadolu' rengindeki Togg'un 34 EE 2071 olan plakası da dikkat çekti. Erdoğan plaka ile ilgili "Malum, hanımın ismiyle müşterek soyadımız. 2071 de Malazgirt'in buraya yansımış olan tarihi. Çünkü 1071'den sonra 2071 inşallah bizim için ayrı bir vizyon olacak." ifadelerini kullandı.

2-445

KREDİ KONUSU

Togg için kredi konusuna da değinen Erdoğan, "Kamu bankalarının bu noktada kredi yastıkları müsaittir. Hele araçlara rahatlıkla yapabilirler. Konutlarda bunu nasıl yapıyorsak otomobilde de bunu yapmak mümkündür." diye konuştu.