Deprem bölgesinde enkaz altından çıkarılan vatandaşların ''Allahu Ekber'' nidalarıyla ambulansa götürülmesine tepki gösteren Cemil Kılıç, ''örgüt propagandası'' yapıldığını savundu.

Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 depremlerin ardından arama kurtarma çalışmalarında ekiplerin tekbir getirmesi tartışma konusu oldu. 

Flash Haber Tv'ye konuk olan ilahiyatçı Cemil Kılıç, canlı yayında dikkat çeken ifadeler kullandı. Kılıç, enkaz altından vatandaşları çıkarırken "Allahu Ekber" demenin örgüt propagandası olduğunu savundu.  

Kılıç "Savaşıyorsun orada 'Allahu Ekber' diyebilirsin, namaza başlarken 'Allahu Ekber' diyorsun... Sevindirici bir şey olduğunda 'Elhamdulillah' denilir. Peki, niye bu tekbir getirilir. Bu tekbir çünkü siyasal İslamcılığın bir sloganı haline getirildi. Namaz kılarken söyleyene bunu diyemeyiz, kurban keserken diyenlere bunu diyemeyiz. Ama sen yıkıntının altından birini kurtarıyorsun ve 'Allahu Ekber' diye slogan atıyorsun. Apaçık bir şekilde örgüt propagandası yapıyorsun, üstelik yasadışı illegal bir örgütün propagandasını yapıyorsun" diye konuştu.