Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun kendisiyle ilgili sarfettiği "Hiç adam yerine koymam. Kabul etmem; bunu söylerseniz toplantıyı terk ederim. Ben bu adamı adam yerine ve insan yerine koymam. Bu hayvandan aşağı bir adamdır. Bu kadar basit. Adam yerine koymam. Kendisi adam yerine girmeye çalışıyor Soros çocuğudur ve operasyon çocuğudur. İstihbarat elemanı olduğu apaçık bellidir" sözlerine ilişkin sosyal medyadan yayımladığı bir video ile bugün saat 11.00'de İçişleri Bakanlığı binası önüne gideceğini duyurmuştu.

Özdağ'ın bu açıklamasının ardından kendisine destek vermek isteyen Zafer partililer, İstanbul'dan Ankara'ya yola çıktı. 20 araçlık bir konvoy halinde Ankara'ya gitmek isteyen Zafer partililer, polis engeline takıldı. 

ÖZDAĞ'A ENGEL
İçişleri Bakanlığı binasının önüne yürümek isteyen Ümit Özdağ yetkililer tarafından engellendi. Özdağ, Soylu'ya seslenerek, "Kapının önüne gel, polisler senin özel bodyguard'ın değil. Polislerin arkasına saklanma. Sen Cumhuriyet tarihinin en büyük kriminalisin" diyerek tepki gösterdi.

Güvelik güçleriyle konuşan Ümit Özdağ “Ben TBMM üyesiyim bir partinin de milletvekiliyim bakanlıkta buradan 100 metre ilerdeki İçişleri Bakanlığı’nın önüne gidemeyecek miyim?” dedi.

Bakanlığa gitmesi engellenen Ümit Özdağ açıklama yaptı. Özdağ açıklamada şu ifadeleri kullandı:

Zafer Partisi bundan 7 ay önce kuruldu ve 7 aydan bu yana ülkemize yönelik örtülü bir istilanın 8 milyonu aşan Suriyeli Afgan ve Orta Doğu’nun değişik ülkelerinden gelen insanlar tarafından yapıldığını gündeme getirdik.

Biz Zafer Partisi olarak kaçaklar ülkelerinde dönsünler siyasetini temsil ediyoruz

Burası lunapark değil. Biz bu 8 milyon insanı ülkelerine göndereceğiz diyoruz. Bu hem muhalefetin  hem de Saray’ın dengesini bozdu.

Soylu liderliğinde Zafer Partisi’ne karşı komplo kuruluyor. Bana ziyarete gelen bir polis bilgi verdi. Kimlerin görev alacağını öğrendim ve başka kaynaklardan da teyit ettim. Zafer Partisi üzerinden 5-6 ilde karışıklık çıkartıp bizi hedef almak istiyorlar

Sağda solda Afgan ve Suriyeli döven bir grup var biz onlara suç duyurusunda bulunduk.

Dün Soylu’nun bana ve aileme yapmış olduğu hakaret bu operasyonun işaret fişeğidir.  Soylu’ya çağrıda bulundum geleceğimi söyledim. Sen Ofluyum diyorsun Ofluları cesur bilirim sen Kofluymuşun. Ben tek başıma geliyorum bu kadar mı korkuyorsun.

Kriminal birisin, görevin bittiği zaman sen tutuklanacaksın bunu sen de biliyorsun. Bundan sonra bu iş ikimizden birisi ölene kadar devam edecek ya sen özür dilersin yada sonuna kadar devam edecek.

Süleyman Soylu’nun bir korkak olduğunu bütün Türkiye gördü bütün dünya gördü

ÜMİT ÖZDAĞ'DAN ZAFER PARTİLİLERE ÇAĞRI: "GELMEYİN"
Ümit Özdağ, partisinin provokasyonlara karşı yaptığı çağrıları ve uyarıları yineleyerek sosyal medya hesabından "Saat 11.00'de İçişleri Bakanlığı'na tek başıma gideceğim. Bu süreci sosyal medya hesaplarımdan canlı olarak izleyebilirsiniz... Partililerimiz ve vatandaşlarımızın İçişleri Bakanlığı önüne gelmemelerini rica ediyorum." ifadelerini paylaştı.