Mühendislerin Suçsuz yere içerde olduğunu ve Adaletin tüm suçlu insanlara tecelli etmesini isteyen İnşaat Mühendisi Şakir Kocabaş konuşmasında şu ifadelere yer verdi, "Bu fatura bizim meslektaşlarımıza kesildi, Ben 47 yıllık İnşaat Mühendisiyim 47 yıldır bu sahada görev yapıyorum. 

Ben bu depremin adım adım geleceğini mevcut Belediyeler ve ilgili kurumlara defalarca ulaştırmaya çalıştım, fakat hiçbiriyle değil görüşmek randevu dahi alma imkanım olmadı" dedi.

2 KAT BİNAYI TAŞIMAYAN ZEMİNE 14 KAT RUHSAT VERDİLER

Kocabaş konuşmasında çok kötü olan zeminlere ruhsat veren Belediye mensuplarının ortaya çıkması gerektiğini söyledi. Konuşmasının devamında, "2 kat binayı taşımayan zeminlere 14 kat ruhsat veren Belediye mensupları, Belediye Başkanları, imar komisyonları nerede?

Bizim arkadaşlarımız içeride Kalp hastası var bypass hastalığı ve çeşitli hastalıktan yatan insanlar var.

Bende aynı şekilde İstanbul'da gözaltına alındım, yaptığım bir imar tadilatından dolayı beni de gözaltına aldılar. 

Bu Millet, bu meslektaşlarım adalet arıyor. 

İçeride bulunan 84 kişinin vebalini bu geçmişteki Belediye Başkanları, İmar müdürleri ve 85 yılındaki Bülent Berksan hocanın Kahramanmaraş'ın İmar planını delip 2 katı 14 kata çıkaranlar nerede?

Bu kişiler nasıl hesap verecekler, bunları yüksek adaletimize göstermeye çalışıyoruz.  Biz adalete güvenmeye çalışıyoruz" ifadelerini kullandı.