Acun Ilıcalı'nın sahibi olduğu Championship ekibi Hull City'de menajer Shota Arveladze ile yollar ayrılırken İngiliz ekibinin taraftar sitelerinde muhtemel adaylar arasında Fatih Terim ve Şenol Güneş'in de isimlerine yer verildi.

İngiltere'de Acun Ilıcalı'nın sahibi olduğu Championship ekibi Hull City'de menajer değişikliği yaşanıyor. Luton Town ile karşılaşmasına saatler kala Hull City'de menajer Shota Arveladze'nin görevine son verildi. 

Mağlubiyet serisi sonu oldu

Hull City, sezon öncesi yaptığı transferlerle dikkat çekerken İngiliz ekibi sezona da iyi bir başlangıç yapmıştı. Fakat milli maç arası öncesinde gelen mağlubiyet serisi, Shota Arveladze'nin koltuğunun sallanmasına neden olmuştu. Üst üste alınan 4 yenilgi sonrası Gürcü teknik adam ile yollar resmen ayrıldı. 

'Ortak görüşte olmadığımız ortaya çıktı'

Bakın Ronaldo'yu hangi takım istiyor! Dünya Kupası sonrasında imzayı atıyor... Bakın Ronaldo'yu hangi takım istiyor! Dünya Kupası sonrasında imzayı atıyor...

Shota Arveladze'nin görevine son verilmesine ilişkin açıklamalarda bulunan takım sahibi Acun Ilıcalı, "Milli maç arasında Shota ile takımın gidişatını ve kulübün geleceğini değerlendirmek adına birkaç görüşmemiz oldu. Bu görüşmeler sırasında ortak görüşte olmadığımız ortaya çıktı" ifadelerini kullanmıştı. 

Geçici antrenör Andy Dawson

Shota ile yollarını ayıran Hull City, yaptığı açıklamada geçici olarak takımın başında Andy Dawson'ın yer alacağını belirtti. Konuya ilişkin Acun Ilıcalı, "Odak noktamız şimdi Andy'ye ve takıma destek olmak" açıklamasını yaptı.