Adana'da esnaf Halit D.'nin bir özel bankada bulunan hesabına yaklaşık 6 ay önce 10 bin lira para yatırıldı. D., para gönderen kişiyi tanımadığı için hemen bankayla irtibata geçip 10 bin liranın iade edilmesi talebinde bulundu. Ancak özel banka paranın iade edilemeyeceğini hesaba bloke konulacağını söyledi. Bunun üzerine D., kendi hesabına bloke koydurdu.

​MAHKEME CELBİYLE YIKILDI

Birkaç gün sonrada hesabına yanlışlıkla gelen parayı sahibine geri aktardı. Ancak aradan biraz zaman geçtikten sonra kendisine gelen mahkeme celbiyle yıkıldı. Parasını geri ödediği şahıs D.'nin hesabını ele geçirdiğini öne sürerek dava açtı.

"İYİLİK YAPTIM, KÖTÜLÜK GÖRDÜM"

Hiçbir suçu yokken mahkemeye gitmek zorunda kalan D., "Ben gelen paraya elimi bile sürmedim. Kendi hesabına bloke koydurup gelen parayı da hemen iade ettim. Ben iyilik yaptım ama hesap hırsızı yaptılar beni. Benim hiçbir şekilde bu adamın hesabıyla alakam yok. Benim hesabıma geliyor para. Benim bu olaya başka dahilim yok. Ben bu olaydan dolayı mağdur oldum.

Mahkeme devam ettiği için hala hesabımda bloke var. İşlem yapamıyorum. Ben kimsenin hesabını çalmadım, sadece hesabıma gelen parayı sahibine iade ettim. İyilik yaptım kötülük gördüm ben bu işi anlamadım" dedi.

Kaynak: İHA