Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi (KMBB) Başkanı'nın seçim döneminde verdiği vaatlerin hiç birini yerine getirmiyor.

Su potansiyeli açısından Türkiye'de ilk sıralarda yer alan Kahramanmaraş'ta suya zam üstüne zam yapmaya devam ediyor. Yatırım ve hizmet bütçlerinin azaldığı, reklam ve tanıtım harcamalarının arttığı, borçlanmalarda ise rekor üstüne rekor kırıldığı KMBB'de, bütçe açığını kapatmak için yeni zam yapıyor.

KMBB Başkanı Hayrettin Güngör geçen ay olduğu gibi bu ay da suya zam yaptı ve son 9 ayda su fiyatları yüzde 88 oranında yükseldi.

Mali açıdan zor durumda olan bu vatandaşlar, su birim fiyatları arttıkça faturalarını ödeyemekte güçlük çekiyor.

Kanal Maraş'ı telefon yağmuruna tutan okurlarımız "Su faturaları her ay yükseliyor. Hayrettin Güngör, sanırsam elektrik faturalarıyla yarışıyor. Buna artık dur denilmesi gerekiliyor. Biz faturalarımızı ödemekte zorlanıyoruz" dediler.

kaski-zam-yapti

Kahramanmaraş'ta 2021 Aralık ayında 3,04 TL'den içme suyu Eylül 2022'de 5,91 TL'ye çıktı. Böylece sadece 9 ayda sudaki artış %87,61'e ulaştı. Kahramamaraş Büyükşehir Belediyesi, TÜİK'in açıkladığı enflasyon oranını 7 ayda geçerek tüm zamanların rekorunu kırdı.

Özellikle yükselen fiyatlar AK Parti'nin alt ve orta gelirli ve büyük oy potansiyeli olan vatandaşları hayal kırıklığına uğrattı.