Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör tam bugün Haliç Kongre Merkezinde aday ilan edilmesinin üzerinden 3 yıl geçti. Başkan olarak koltuğa oturduktan sonra bugüne kadar herhangi bir projesinin olmaması, kamuoyuyla paylaşmaması ve her geçen gün kendisine verilen desteğin halk nezdinde sorgulanması ve olası bir seçimde tekrar aday gösterilmesi durumunda oy vermeyeceklerin sayısı gün geçtikçe artıyor.

Başarısızlıkları ile Kahramanmaraş’ın 5 yılını heba edeceği bu dönem daha iyi anlaşılan Güngör, hala istediği kadrolaşmayı yapamadı. Futbol terimi olarak kullanılan, “Yıldızlar Geçidi” kadrosu Büyükşehir Belediyesinde bir dönem olurken, yine Güngör’ün dizdiği kadroyu kendisinin bozması bürokratları korkuttu. Şu anda sadece ve sadece çöp ve temel belediyecilik hizmetinin dışında tek bir icraatı bile bulunmayan Güngör, sanki çok iş yapıyormuş gibi belediyenin resmi internet sitesine günlük 3-5 haber attırarak, ben iş yapıyorum diyebiliyor.

GELDİ GELELİ KAMPLAŞMA KUTUPLAŞMA OLDU

Göreve gelmesi ile birlikte başarısızlıklar, kibir görüntüsü ve “Benim makam Odama benim belirlediğim kişiler” gelecek demesi ile halk ile arasına beton duvar ören Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, AK Partinin kalesi bu şehirde oyları neredeyse yüzde 25'e yakın düşürdüğü iddia ediliyor. Bunun üstüne birde hizmet yapmayınca Kahramanmaraş’ın AK Partiye gönül verenlerin bile oy vermekten vazgeçeceğini dile getirmeye başladığı öne sürülüyor.

BİR PROJE YAPTA BU ŞEHRİN BEDDUASINI ALMA

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanlığı rakip partiden alınmış gibi davranan, hizmet denildiği zaman borç, büyük proje denildiği zaman Bakan çağırmaktan başka bir taktiği olmayan Güngör’e şehir halkı hiç iyi gözle bakmıyor. Bir Termimal binasının tadilatını bile 2 yıla yakın bir zaman geçmesine rağmen bitirilmemesi nedeniyle halkın büyük çoğunluğu umudunu kaybetmiş durumda. Kamuoyunun bir önceki Fatih Mehmet Erkoç'un zamanını aradığını büyük bir çoğunluk dile getirirken, Güngör'den umudunu kendi partililerin bile kestiği kapalı kapılar arkasında konuşulduğu belirtiliyor.

HAYRETTİN GÜNGÖR'Ü TEKRAR ADAY YAPARLARSA

Hayrettin Güngör'ün her geçen gün halktan kopması ve hiç bir icraatının, projesinin olmaması karşısında kamuoyu en çok şunu dile getiriryor;''Bunu bu şehre kim Başkan adayı yaptıysa veya yapılması için kulis çalışmalarında bulunduysa, acaba yastığa başını koyduğunda rahat yatıyor mu? Bu şehre her kim ihanet ederse ilk seçimde bunun karşılığını alacaktır. Hele bir de Hayrettin Güngör'ü tekrar aday olması için ortaya çıkacak isimlerin çarşıda, pazarda nasıl oy isteyeceklerini, halka ne söyleyeceklerini merakla bekliyoruz'' demekten kendilerini alamadıkları'' konuşuluyor.