Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Hatay'ın Reyhanlı ilçesine gideceğini belirtip "Reyhanlı'da, Türkiye-Suriye sınırına, iktidara geldiğimizde tamamlamak üzere ilk mayını yerleştireceğiz” açıklaması yapmıştı.
Özdağ ve beraberindeki partililer Hatay'a doğru otobüsle yola çıkarken Hatay Valiliği'nden yasak kararı geldi.

Özdağ, yasak kararını otobüsten bir fotoğraf paylaşarak şöyle duyurdu:

"Hatay’a yoldayız. Jandarma ve polis Erzin’de yolu kesmiş. Hatay Valiliği 4 gün bütün etkinlikleri iptal etmiş. Zafer Partisi’nin Hatay’a girmesini yasaklamış. 700 bin Suriyelinin yaşadığı Hatay’a Zafer Partisi giremeyecekmiş."

Zafer Partisi Genel Başkan Yardımcısı Aslan Yaman da yolu kapatan jandarma ekiplerinin fotoğrafını sosyal medya hesabından paylaşıp "İşte barikat, Hatay’a girişimize izin verilmiyor" açıklaması yaptı.

ÖZDAĞ ÇAĞRIDA BULUNDU

Özdağ burada yaptığı açıklamada 'yasak' kararı kalkana kadar, heyet olarak burada kalacaklarını belirtti.

Özdağ yaptığı açıklamada "Yüzbinlerce sığınmacı ve kaçağın istilası altındaki bir Türk şehri olan Hatay'a Zafer Partililer alınmıyor. Bu kanunsuz, bu akılsız kararı protesto etmek için, Adana, Mersin, Gaziantep ve Hatay'da yaşayan tüm vatandaşlarımızı buraya davet ediyorum." diye konuştu.

HATAY VALİLİĞİ'NDEN YASAK KARARI

Hatay İl Emniyet Müdürlüğü’nden Hatay Valiliği’ne yazılan yazıda yasaklama kararı gerekçesi olarak şu gösterildi:

“İnternet üzerindeki sosyal medya paylaşımları ve açık kaynaklar üzerinde yapılan çalışmalar neticesinde, Twitter sosyal medya paylaşım sitesinde Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’ın, 26 Haziran 2022 tarihinde Zafer Partisi Adana 1. Olağan İl Kongresi’nde yaptığı konuşmada, Türkiye sınırındaki mayınların sökülmesiyle sonuçlanan Ottawa Antlaşması’ndan da geri çekileceğiz. Yarın arkadaşlar Hatay’a gidiyorum. Türkiye-Suriye sınırına iktidara geldiğimizde tamamlanmak üzere ilk mayını yerleştireceğiz. Buradan da bütün dünyaya duyuruyoruz! şeklinde açıklamalarda bulunduğu tespit edilmiştir.”

İşte Özdağ'ın Twitter'dan yaptığı paylaşımlar:

ümit özdağ twitter'dan tepki gösterdi

ümit özdağ twitter'dan tepki gösterdi

ümit özdağ twitter'dan tepki gösterdi