Aziz Yıldırım’a İYİ Parti’nin Diyarbakır’dan milletvekilliği teklifi götürüldüğü Yıldırım’ın ise bu teklifi reddettiği konuşulmuştu. Fotospor gazetesinde Aziz Yıldırım’a yeni bir teklifin gittiği belirtildi. Fenerbahçe Spor Kulübü’nün eski Başkanı Aziz Yıldırıma’a “Siyaset dışı spor bakanlığı teklifinin götürüldüğü iddia edildi.

"SİYASET DIŞI SPOR BAKANLIĞI" TEKLİFİ

Fotospor'da şu sıralar spor dünyasında yöneticilik yapmayan Aziz Yıldırım'a Millet İttifakı cephesinden bir teklif yapıldığı haberi yapıldı. Haberdeki iddiaya göre Aziz Yıldırım'a Millet İttifakı'ndan Spor Bakanı ol” teklifi yapıldığı Aziz Yıldırım’ın ise "Siyaseti düşünmüyorum" dediği öne sürüldü.

Yıldırım’ın bu cevabı karşısında kendisine 'Siyaset dışı spor bakanlığı' çağrısı yapıldığı ifade edildi.

Millet İttifakı adına dolaylı yoldan aracılar vasıtasıyla Yıldırım’a ulaştığı iddia edilen teklif şu şekilde:

Milletvekili adayı olma. Siyaset üstü kişiliğini koru. Ancak Millet İttifakının ortak kararı her konuda konusunun uzmanlarını göreve getirmek.
Bu plan çerçevesinde çalışmalar devam ediyor.
Spor konusunda da ortaklar arasında sizden daha iyi bir isim olduğu düşünülmüyor.
Eğer kabul ederseniz resmi teklif getirilecek.

Not: Daha önceki dönemlerde Kemal Derviş (21. Dönem), Murat Karayalçın (19. Dönem), İsmet Yılmaz (22. Dönem), Oğuz Tezmen (19. Dönem), Hasan Basri Aktan (20. Dönem), Cahit Bayar, (20. Dönem)Teoman Ünüsan (20. Dönem), Kutlu Aktaş (20. Dönem) ve Osman Güneş (22. Dönem) gibi isimler atanmış bakanlar olarak görev yaptı.