Trendyol Süper Lig’in 15.haftasında MKE Ankaragücü-Çaykur Rizespor maçı ardından Ankaragücü Başkanı Faruk Koca sahaya inerek Hakem Halil Umut Meler’e yumruk atmıştı. Olay sonrası kalp rahatsızlığı nedeniyle hastanede tedavi gördü. Tedavinin ardından aralarında Faruk Koca’nın da bulunduğu 6 kişi gözaltına alındı.

'TEK ÖNCELİĞİMİZ SAĞLIĞINA KAVUŞMASI'

FIFA kokartlı hakem Arda Kardeşler: "Tek önceliğimiz Halil Umut Meler'in sağlığına kavuşması. Meler'in yanındayız. Bundan sonra kendisi sağlığına kavuştuğunda tüm hakemler bir araya gelerek geleceğimiz ile ilgili vereceğimiz kararı herkese açıklayacağız."

'ŞİDDET SARMALINA DÖNÜŞTÜ'

Hakem Mete Kalkavan: "Türkiye'de hakkında iftira atılması, küfür edilmesi, hakkında temelsiz yalanlar uydurulması serbest olan tek kurum maalesef hakemlik kurumudur. Hakemlerin sessiz kalmalarının sebebi, üzerlerine atılan iftiralardan korkmaları değil, mesleklerine olan saygılarıdır. Bugün daha net görülmüştür ki mesleğimize duyduğumuz saygı resmen bize karşı şiddet sarmalına dönüşmüştür. Sürdürülemez ortamın çözümü için özellikle takipçisi ve mücadelecisi olacağız."