Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, Kahramanmaraş'ta Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin bir çalışma yapmadığını ve alanda kendilerini görmediğini iddia etti. Bu iddialar üzerine CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, yapılan yardımların belgelerini sosyal medya hesabından paylaşarak Güngör'e tepki gösterdi.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör Habertürk canlı yayınında gazeteci Mehmet Akif Ersoy’un “ABB ile birlikte mi çalışıyorsunuz Kahramanmaraş’ta?” sorusuna Belediye Başkanı Güngör, “Ben Ankara Büyükşehir Belediyesi’ni burada hiç görmedim. Başkan gelmiş gitmiş diyorlar kendisini de görmedim. Burada ne yaptıkları konusunda bilgi sahibi değilim” cevabını verdi.

Daha sonra Ersoy’un “Bir yer tahsis etmişsiniz onlara. Büyük bir alan, orada çalışma yapıyorlarmış” demesi üzerine Güngör, “Benim bir bilgim yok. ABB Başkanını ben görmedim. Buraya geldiği ifade ediliyor. Ama nasıl bir çalışma yaptığını bilmiyorum. ABB bizim KASKİ’den malzeme istemiş. Böyle bir teklif gelmiş sadece bunu biliyorum. Bunun dışında ne yaptılar bilmiyorum” diye konuştu.

Bu sözler üzerine CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, “Ankara Büyükşehir Belediyesi Kahramanmaraş Deprem Koordinasyon Merkezi” adlı belge ve tutanakları Twitter hesabından yayınladı. 

Öztunç, paylaşımında “Peki bunlar nedir sayın Hayrettin Güngör?  Ankara Büyükşehir Belediyesini görmedim diyorsun. Sizin hizmetinize verilen araçların listesi bak bu. Teslim alan da sizin Fen İşleri Daire Başkanınız. Hem de imzalı. Belediye başkanı olarak yapılanlardan bu kadar mı habersizsiniz?” diye tepki gösterdi.

222.fw

2-358

3-181