Kahramanmaraş'ta her geçen gün halkın tepkilerini üzerine çeken ve AK Partinin oy kaybetmesine sebep olduğu öne sürülen Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör'e, Yılmaz Terliksiz isimli bir esnaf, yerel seçimlerde AK Partili Hayrettin Güngör'e oy verdiğini belirterek, "Verdiğim oylar haram zehir zıkkım olsun. Benim rızkımdan çaldığın bu paralar burnundan fitil fitil gelsin" deyip isyan etti.

kahramanmaras-baskan-adayi_16_9_1543073897

Yerel seçimler öncesi vatandaşlara büyük vaatler veren, çeşitli yalanlarla göz boyayan Hayrettin Güngör'e vatandaşlardan tepki yağıyor. Kahramanmaraş'ın ilçesi Onikişubat'tan, KMBB Başkanı Hayrettin Güngör'e bir esnaftan tepki geldi.

Güngör'e isyan etti

İş yerinin önüne aracıyla ürün indirdiğini ve Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından trajikomik ceza yazıldığını belirten Yılmaz Terliksiz sosyal medya hesabından veryansın etti.

"SANA VERDİĞİM OYLAR HARAM, ZEHİR, ZIKKIM OLSUN"

Terliksiz paylaşımında "Sayın Hayrettin Güngör seni bu mübarek gece hürmetine Allah’a havale ediyorum. İş yerimizin önüne arabamız ile gelip tarhana firik indiremeyeceğiz de ne yapacağız. Sana burdan çok ağır ithamlarda da bulunurdum ama sen bunu da kullanıp mahkemeye verirsin. Sana verdiğim oylar haram zehir zıkkım olsun. Benim rızkındam çaldığın bu paralar burnundan fitil fitil gelsin. O kaldırım düzenlemesini yapıp bizi oradaki esnafları mağdur edenin iki cihanda da yakası bir araya gelmesin. İnşallah amin amin bin defa amin. Seni bizim başımıza getiren reise de küstüm. Benden ve arkadaşlarımdan, akrabalarımdan, beni seven herkesten, bu adama oy vermemeleri için her çalışmayı da yapacağım. Sen aday olduğun sürece sana bizden ve beni sevenlerden oy yok Sayın Güngör bunu da böyle bil" dedi.

"HAYRETTİN GÜNGÖR İSTİFA"

Ayrıca Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a seslenen Yılmaz Terliksiz, "Hayrettin Güngör’ü görevden alırsın ya da AK Partimiz Kahramanmaraş'ta kaybeder demedi deme. Esnaf'a ve halka zulm eden belediye başkanı istemiyoruz. Hayrettin Güngör istifa et. Allahım beni bu sabahta huzuruna çağırıp Hayrettin Güngör İçin dua ettirdiğin için sana şükürler olsun." diyerek tepkilerini sürdürdü.

yilmaz-terliksiz_1

yilmaz-terliksiz_2

yilmaz-terliksiz_3

yilmaz-terliksiz_4