Beyin oyunu resimli bulmaca. Bu eğlenceli bulmacada, bir çöl devesi resminde saklı olan böceği bulmaya çalışın. İnsanların %98'i bu resimdeki hatayı bulamıyor. 10 saniyede bulmak için yetenekli olmalısın.

Eğlenceli oyunlar ve bulmacalar oynamayı seviyorsanız, bu zeka oyunu tam size göre! Zeka oyunları, yaratıcılığınızı serbest bırakmanıza ve beyninizi farklı şekillerde çalıştırmanıza izin verir. Bu tür beyin testleri, bir eğlence unsuru ekleyerek basit bilmeceleri veya bulmacaları daha ilginç hale getirir. Çözüm bulmak için kalıpların dışında düşünmeniz ve sorunları farklı şekilde analiz etmeniz gerekir. Biz de çöl develerinin resimlerinde gizlenen hataları görmeniz gereken eğlenceli bir zeka oyunu hazırladık.

Fenerbahçe Beko Monaco izle canlı yayın naklen kesintisiz HD full Fenerbahçe Beko Monaco izle canlı yayın naklen kesintisiz HD full

col-deve-golge-oyunu

RESİMDEKİ HATAYI 10 SANİYEDE FARK EDEBİLİR MİSİNİZ?
Yukarıdaki görselde develerin geçtiği çölde saklanan böcekleri görmelisiniz. Resim, güneşli bir günde çölde yürüyen iki deveyi gösteriyor. Güneş kavurucu ısı ve ışık yayar. Bildiğiniz gibi develer zorlu ortamlara (sıcak ve soğuk) uyum sağlar. Çöl Gemisi olarak da bilinirler. Cevap kolay ama zor, bu yüzden soruyu cevaplamadan önce resme dikkatlice bakmalısınız. Bir uyarı olarak, bu zeka oyununun cevabı sorunun hemen altında, bu yüzden fazla ileri kaydırıp hile yapmadığınızdan emin olun.

GİZLİ HATAYI BULABİLDİN Mİ?
Bu beyin bulmacasında, bir çöl devesi resminde neyin yanlış olduğunu bulmanız gerekiyor. Burada kavurucu çöl sıcağında yürüyen iki deve görüyoruz. Şimdi dikkatlice izleyin ve size doğru gelmeyen bir şey olup olmadığını belirlemeye çalışın.

Yanlış bir şey gördün mü? İlk başta, düşündüğünüzden daha küçük bir ayrıntı olduğu için hatayı hemen fark etmeyebilirsiniz. Ancak birkaç dakika sonra resimlerdeki hataları fark edebilirsiniz.

OYUNUN CEVABI
Resmin suçu çölde devenin gölgesinin olmamasıdır. Öğleden sonra, güneş doğrudan tepededir. Yani güneş ışınları insan vücuduna dikey olarak ışınlanır. Bu nedenle develerin gölgesi çölde görünmelidir. Gölgeler, ışık yoluna bir cisim yerleştirildiğinde ve cisim ışığın geçmesine izin vermediğinde oluşur ve gölge cismin diğer tarafında oluşur.

deve-golge

Bu bilmece biraz zor ama çözmesi daha az zaman aldığı için kolay. Bu zeka oyunu matematik becerisi gerektirmez, ancak basit bir bilgi testi ve yanal düşünme gerektirir. Ancak dakikalar içinde yanıt almanız kesinlikle harika bir duygu.