55 yaşındaki Boontom Chaimoon ve 49 yaşındaki eşi Amnuay Chaimoon, Yeni Yılı kutlamak için Pazar günü sabah saat 3'te Maha Sarakham eyaletindeki memleketlerine gittiler. Çift, tuvalet ihtiyaçlarını karşılamak için bir benzin istasyonunda mola verdi. Yerel Daily News web sitesine göre, karısı Boontom, karısının arabada olduğunu düşündü ve onu dışarı çıkarmadı. Amnuay geri döndüğünde, kocasını araba sürerken buldu ve yardım istemek için Cabin Buri bölgesine 20 kilometre yürümeye karar verdi. Kadın, telefonunu arabada çantasında bırakarak yardım istemek için yerel polis karakoluna gitti.

KOCASI SAATLERCE FARK ETMEDİ

Polis karısı Boontom'u defalarca aramasına rağmen adam telefona hiç cevap vermedi. Tayland Post English'in bildirdiğine göre yetkililer, Nakhon Ratchasima eyaletine 159.6 kilometre gittikten sonra nihayet sabah 8'den hemen önce kara kara düşünen ruh eşiyle iletişim kurabildiler.

Polisin ulaşmayı başardığı Bontoom, karısını almak için Kabin Buri'ye döndü. Yokluğunu fark etmeden nasıl bu noktaya geldiği sorulan koca, arka koltukta uyuduğunu sandığını söyledi. Döndükten sonra karısından defalarca özür diledi.

GÖNÜL DAĞI DİZİSİ AKILLARA GELDİ

Bu olay akıllara, TRT 1 ekranlarında yayınlanan ve her kısmıyla izleyicilerden tam not alan Gönül Dağı dizisi'nden Veysel, eşini her defasında yol kenarında unuttuğu hafızalara kazındı.